Повний опис послуги великим шрифтом: НБУ затвердив додаткові вимоги до банківських договорів (ВІДЕО)

Опубликовано: 27.01.2021, 14:30

Банки мають три місяці до 27 квітня 2021 року для приведення своєї роботи у відповідність і розкриття повної інформації у договорах.

 
Національний банк встановив додаткові вимоги до банківських договорів для розкриття повної інформації про послуги.
 
Про це повідомляє пресслужба НБУ у вівторок, 26 січня.
 
Йдеться про вимоги до договорів про споживчий кредит, вклад (депозит), а також відкриття та ведення поточного рахунку.
 
Так, банки будуть зобов’язані надавати у договорі повний опис послуги. У договорі вкладу (депозиту) потрібно буде вказувати конкретну дату повернення вкладу та інформацію про наявність у банку права продовжити термін дії вкладу (депозиту) тощо. У договорі споживчого кредиту – перелік і вартість додаткових послуг, умови, за яких можлива зміна процентної ставки чи інших платежів тощо. Текст договору має бути викладений розміром шрифту не менш ніж 11 друкарських пунктів.
 
Вимоги забороняють банкам включати до договорів недобросовісні норми, які обмежують права споживачів подати скаргу чи позов до суду. Банкам буде заборонено без інформування споживача змінювати умови договору, а також вимагати від споживача сплатити за ще не отримані за договором послуги.
"Головне завдання нових вимог – забезпечити розкриття повної інформації про послуги, права та обов'язки банку та споживача, наслідки невиконання зобов'язань. Це своєю чергою сприятиме розумінню споживачем умов фінпослуги та його поміркованому рішенню про укладення договору", — йдеться у повідомленні.
 
В НБУ зазначили, що нові вимоги не поширюються на публічну частину договорів приєднання про надання послуг (оферту). Вони поширюються на договори, які безпосередньо підписує споживач, зокрема й на індивідуальну частину договорів приєднання про надання послуг. Водночас публічна частина договору приєднання не може суперечити індивідуальній частині договору, до якої встановлено вимоги.
 
Банки мають три місяці до 27 квітня 2021 року для приведення своєї роботи у відповідність та розкриття повної інформації у договорах.
Зазначені вимоги були затверджені постановою правління Національного банку України від 22 січня 2021 року №7 “Про затвердження Положення про додаткові вимоги до договорів про надання фінансових послуг”.
 
Нагадаємо, що раніше Нацбанк змінив правила обміну валюти. Тепер продавати валюту дозволено через термінали самообслуговування. Кошти після таких операцій будуть спрямовувати на власні рахунки. Банкам і фінансовим компаніям, які мають термінали самообслуговування, дозволили міняти іноземну валюту на гривню. 
 
 
За матеріалами: ТСН

 

Новости по теме:
Кабмін затвердив іпотеку під 7%: Умови програми
Доступне житло: іпотеку під 7% можуть отримати усі українці (ВІДЕО)
Запорожские депутаты не приняли мораторий на поднятие тарифов на ЖКХ
Днепрводоканал предупреждает население о принудительном взымании долгов
Концерт ко Дню города: София Ротару (ВИДЕО)
Запорожцы могут сегодня проститься с Виктором Великим


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

27.02.2021, 13:29
У Запорізькій області можуть ввести "червоний" рівень епіднебезпеки
27.02.2021, 11:00
Під Енергодаром незаконно вирубали сосни
27.02.2021, 10:28
COVID-19: 169 нових випадків та 10 летальних у Запорізькій області за добу
27.02.2021, 09:15
COVID-19: У Запорізькій області вакцінували 47 людей за добу
26.02.2021, 09:46
В Мелитополе спасли молодого лебедя: ослабел в морозы
26.02.2021, 08:58
У Запоріжжі за звалище виробничих відходів директора можуть посадити на 6 років

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире