Україна відмовиться від переведення годинників: коли і чому

Україна прагне відмінити перевод годинника.

За документ віддали свої голоси 277 народних обранців. Варто зауважити: якщо наступного разу, після прийняття доробок, Рада проявить таку ж одностайність, Україна зможе залишитися в єдиному часу вже цього року.

До слова, про час. Найбільш логічним варіантом для закріплення на території України депутати вибрали +2 години по Гринвічу (UTC+2). Так званий "Київський час" — час другого часового поясу у загальній національній шкалі координованого часу.


Перехід із "зимового" на "літній" сезон (і навпаки) обіцяють скасувати. Правда, знову таки, є невеликі непорозуміння в самому тексті законопроекту. Документ нібито набирає чинності через три місяці після його прийняття. Дещо незграбним виглядає це на фоні того, що за старими правилами українцям доведеться повернутися до літнього часу наприкінці березня. А це означатиме переведення годинника на годину вперед, що автоматично переведе нас в іншу часову зону — UTC+3. Ймовірно, саме тому законопроект і прийняли тільки в першому читанні. Далі ж продовжать доопрацювання.

До слова, авторство документа належить нардепу Руслану Стефанчуку. Осторонь від події не можуть залишитися експерти. Так, політичний консультант, технолог, фахівець з GR Андрій Бодров у розмові із представником порталу "Коментарі" коментує ініціативу у напівіронічній формі. "На країну обрушилися небаченої сили реформи: депутати ВР у першому читанні схвалили законопроект, який закріплює дію на території країни григоріанського календаря і визначає, як обчислюється час. Секунди названі секундами (і тепер спробуй назви їх якось інакше), хвилини — хвилинами. Ну, ви зрозуміли — все серйозно. Якщо ж абстрагуватися від іронії — є в цьому законопроекті (а тепер вже — майже законі) і хороші новини: Рада скасовує "стрибки часу" із зимового на літній і назад. Колись, керуючись міркуваннями економії електрики, наші мудрі керівники вирішили двічі на рік підлаштовувати наші біоритми під світловий день і потреби народного господарства". Досвід показав — економія, особливо в сучасних умовах, вельми сумнівна.

Але традицію руйнувати ніхто не збирався. "По-перше — це красиво. По-друге, допомагало патріотично налаштованим політикам відрізнятися від Росії (там-то вже давно скасували)", — продовжує Андрій Бодров. Втім, "зраду" деякі знаходили в тому, що півріччя ми живемо по одному часі з Москвою. А якщо все залишиться, як зараз, чого і хочуть нардепи, то збережеться година різниці. "Проект закону явив світові давно небачену одностайність — 277 голос. Тепер це голосування явно використають як "доказ" нам і зарубіжжю, що монобольшість "живіша за всіх живих". Нам-то з вами тепер буде трохи легше, — вважає експерт. — Пересічні громадяни перестануть забувати перевести годинник і не будуть спізнюватися на роботу, диспетчер громадського транспорту не сидітиме над змінами в розкладі, енергетикам не доведеться змінювати режим компенсації пікових навантажень в мережі. З усіх боків добре. І ось яких реформ вам ще не вистачає?"

За матервалами:  Comments.ua
Добавлено: 3-03-2021, 16:19
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх