Рада проголосувала за податкову амністію

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні ухвалила в другому читанні і в цілому законопроєкт № 5153 про проведення в Україні спеціального добровільного декларування фізособами належних їм активів з подальшою сплатою одноразового збору до бюджету.

За проголосувало 243 депутатів.

Згідно з законопроєктом, одноразове (спеціальне) добровільне декларування — це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою її активів, якщо вони були одержані за рахунок доходів, що підлягали оподаткуванню в Україні, проте податки і збори з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі, або якщо активи не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, протягом будь-якого з податкових періодів до 1 січня 2021 року.

Спецдекларування буде проведено з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Хто може взяти участь в податковій амністії?

Скористатись цією можливістю зможуть:
  • фізичні особи — резиденти, у тому числі самозайняті особи;
  • фізособи — нерезиденти, які на момент набуття відповідних активів/доходів були резидентами.
Не зможуть взяти участь в податковій амністії малолітні/неповнолітні та недієздатні особи, а також особи, проти яких Україна ввела санкції.

Також це заборонено особам, які в будь-який період з з 1 січня 2010 року виконували чи виконують в Україні публічні функції (в першій версії законопроєкту така заборона встановлювалася з 2005 року).

«Заборонено брати участь в податковій амністії національним публічним діячам, які виконували функції національних публічних діячів з 2010 року. Всім іншим дозволено. На те вона й амністія, аби люди брали участь. Це компромісна норма, якої ми дійшли на комітеті, бо до першого читання були жорсткіші умови», — заявив на засіданні Ради голова профільного комітету Данило Гетманцев.

«Особи, які мають право відповідно до цього підрозділу скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування та не скористалися таким правом, вважаються такими, що повідомили контролюючий орган про відсутність у власності станом на дату завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичної особи, одержаних (набутих) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів та/або склад та обсяг таких активів перебуває в межах, визначених пунктом 10 цього підрозділу», — йдеться в законопроєкті.

Об'єктами декларування можуть бути:

а) валютні цінності, іноземна валюта (крім готівки), права грошової вимоги;

б) нерухоме майно та деякі об'єкти незавершеного будівництва;

в) рухоме майно, у тому числі транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби;

г) частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об'єкти інтелектуальної власності;

ґ) цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом;

д) права на отримання дивідендів, процентів чи іншої аналогічної майнової вигоди;

е) інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права, що належать декларанту або з яких він отримує чи має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику такого майна частину належного власнику доходу.

Якими будуть ставки спеціального збору в рамках податкової амністії?

1) 5% — для валютних цінностей на рахунках у банках в Україні та прав грошової вимоги до резидентів України;

В якості альтернативи платник податків може обрати ставку 6% із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

2) 9% — для валютних цінностей на рахунках в іноземних банках або в іноземних фінансових установах та щодо права грошової вимоги до нерезидентів України.

В якості альтернативи можна обрати ставку 11,5% із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

3) 2,5% — для номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання одноразової спецдекларації.

В якості альтернативи платник податків може обрати ставку 3% із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

За матеріалами: НВ
Добавлено: 15-06-2021, 13:00
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх