Из-за произвола на украинской таможне цены вырастут на 25%. Открытое письмо Президенту

Опубликовано: 28.03.2012, 12:29

Импортеры столкнулись с давлением таможенных органов на бизнес. Прежде всего, это происходит путем увеличения таможенной стоимости на 30-100% практически на все группы товаров. Самым оказалось увеличение таможенной стоимости продуктов питания и строительных материалов. Пишет автор колонки в "Экономической правде" Андрей Гринчук.

«Товар, который на прошлой неделе оптовым импортером растаможивался по одной цене, сейчас по требованию таможенников может быть растаможен только по двойной таможенной стоимости. В результате это приведет к удорожанию стоимости товаров для конечного потребителя ориентировочно на 8-25%» - подчеркнул Гринчук.

Также сообщается и о других нарушениях на таможне:

«Сам факт въезда на территорию таможенных постов, а не хранение товара - уже платный. Это противоречит декларированию об отсутствии других платежей и сборов, хотя формально здесь платежи получают частные структуры, а не бюджет», - рассказывает автор колонки.

Также к материалу прилагается текст открытого письма Комитета предпринимателей Львовщины Президенту, премьер-министру и главе Государственной таможенной службы:

«79000, м.Львів, вул. Винниченка 6 оф. 10
Тел. 260 25 75 www.kpl.org.ua [email protected]

Президенту України

Прем’єр-міністру України

Голові Держмитслужби України

Відкритий лист

щодо ситуації на українській митниці

Влада нашої країни в черговий раз демонструє, яким способом задовольнятиме власні популістські, не підкріплені реальним економічним розвитком обіцянки: закривання шлагбаумів і підняття тарифів – єдиний метод, який опанували новоявлені реформатори. Якщо до цього додати апетити адміністраторів шлагбауму, які ніколи не зникали – тиск на бізнес переростає будь-які мислимі межі.

Вже два тижні митну систему держави лихоманить. Повністю ігноруються правила СОТ і Кіотської конвенції: розмитнення вантажів як і сума митних платежів вирішується кожен раз в ручному режимі. Чого лише варта ідея визначати митну вартість, виходячи із загальної маси товару. В результаті вся система міжнародних ділових контактів постачальників необхідної Україні сировини та готової продукції, принесена в жертву короткочасній політичній вигоді «реформаторів», для яких передвиборчі гасла про поліпшення інвестиційного клімату та спрощення державного регулювання економіки забуті як поганий сон.

Тимчасовий ілюзорний ріст платежів в бюджет на задоволення політичних амбіцій та зрослих апетитів чиновників досить швидко обернеться різким падінням товарообороту і, відповідно, фінансових потоків.

Не потрібно утримувати цілу армію аналітиків та псевдо реформаторів, щоб зрозуміти, що влада не лише з’їдає ресурси економіки, але також запускає свою руку в кишеню кожного українця, оскільки бізнес змушений буде підняти ціни на товари, які пройдуть «сім кіл митного пекла». Окрім того нас чекає різке зменшення якісної продукції на ринку, оскільки ціна на якісний товар знову зросте.

Як особливий цинізм розцінюємо спроби окремих керівників фіскальних органів протиставити між собою фінансово незалежних від бюджету малих та середніх підприємців, і соціально незахищені верстви населення, пенсіонерів та бюджетників.

Не нищенням національного бізнесу, а спрощенням умов його ведення і, як наслідок, економічним розвитком вдасться поліпшити забезпечення соціально незахищених верств населення. Ми впевнені, що ці максими є зрозумілими навіть сьогоднішнім керівникам держави, але бажання будь-що отримати політичні дивіденди перед черговими виборами при бездарному керуванні економікою є «завданням номер один».

Ми закликаємо керівників держави негайно втрутитись та змінити ситуацію, яка склалась на митних постах української митниці, відкликавши усні вказівки про негайне збільшення «в рази» митних платежів, розблокувавши таким чином «штучні» перешкоди для роботи підприємців всієї України.

Сподіваємося, що ваш вибір між економічною розвитком і бажанням будь-що довести свою політичну значимість не остаточний.

Громадська організація Комітет Підприємців Львівщини»

По материалам: Сегодня

Новости по теме:
Молочка и мясо подорожают (ВИДЕО)
Депутаты Европарламента написали письмо властям ЕС с предложением подписать соглашение об ассоциации с Украиной
На Запорожской таможне открыли Консультационный центр
В Украине с 1 сентября подорожает сахар
Партии секонд-хенда уже блокируют на таможне, - запорожские предприниматели
Ответ Николая Фролова на «открытое письмо» Владимира Буряка


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

17.01.2021, 10:40
Укрзалізниця виставила нові вагони з душовими кабінами на запорізькі потяги
17.01.2021, 09:55
У Запоріжжі жінка скоїла крадіжку: господаря не зачинили двері до квартири
17.01.2021, 09:41
COVID-19: 332 нових випадків у Запорізькій області, 14 померли
15.01.2021, 10:54
В Запорожском горсовете будет "крошечная" комиссия по экологии
15.01.2021, 10:47
В Запорожье 9 спасателей тушили горящий автомобиль
15.01.2021, 10:33
Запорізьки рятувальники надали допомогу водіям внаслідок негоди

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире