Галицкие тепловые короли: как Дубневичи нагрели государство на миллионы (ВИДЕО)

Опубликовано: 23.01.2018, 15:30

На днях детективы НАБУ задержали четырех работников львовских фирм олигархов Дубневичей. Задержанных сотрудников подозревают в том, что они, выполняя указания Дубневичей, нанесли ущерб государству почти на полтора миллиарда гривен.

 
Як це сталося? Оборудка працювала так. Як відомо, бізнесмени-депутати Дубневичі контролюють дві ТЕЦ на Львівщині. А теплоелектроцентраль, або ТЕЦ працює таким чином: на неї заходить газ, який йде на підігрів води. Внаслідок підігріву, пара крутить турбіну, турбіна виробляє електрику. А залишки пари та гарячої води йдуть на обігрів житлових масивів поруч. Тобто ТЕЦ одночасно виробляє і електрику.
 
Виявилося, що Дубневичі в 2013 році випросили у "Нафтогазу" 300 мільйонів кубів газу за низьким пільговим тарифом для того, щоб обігріти населення. Їхні підприємства отримали газ, виробили тепло і при цьому ще й купу дешевої електроенергії.
 
Але фірми Дубневичів продали цю електроенергію на енергоринку не за низькими пільговими, а за високими ринковими цінами. Антикорупційне бюро вважає, що норма прибутку при цьому склала не 5% дозволених Нацкомісією з регулювання енергоринку, а аж 60%. Так Дубневичі нагріли державу майже на 1,5 мільярда гривень.
 
Втім, оборудка, яка стала відкриттям для Дубневичів в 2013 році, олігархом Ахметовим практикувалося за багато років до того. Як ви знаєте, він контролює компанію "Київенерго".
 
Тіньовий прибуток Дубневичів від газових оборудок куди менше в порівнянні з тим, скільки за допомогою цієї ж схеми заробляв Ахметов в столиці. Хоча б тому, що "Київенерго" на рік спалювала вдвічі більше пільгового газу ніж дві ТЕЦ Дубневичів.
 
А практикувалася така ж схема в ахметівському "Київнерго" з 2010 по 2016 рік. Так що, донецький олігарх, на відміну, від львівських нагрів киян на 10 мільярдів гривень тільки на таких оборудках з блакитним паливом: спалючи дешевий газ і продаючи дорогу електроенергію. Втім, позаминулого року уряд ліквідував пільгові тарифи на газ і схема стала більше не актуальна. Але, щоб Ахметов не журився, під дахом вже цього президента для нього створили нову багатомільярдну схему викачування грошей із споживачів: "Роттердам+", про яку ми вже говорили тут, в "Праві на правду".
 
Ілюстрація нової схеми Ахметова та Порошенка
 
Через штучно роздуту собівартість тепла та електроенергії, сьогодні донецький олігарх вкупі з фінансистами Порошенка казково збагачується, щороку збираючи з енергоринку додаткові 15 мільярдів гривень. І як завжди буває з масштабними корупційними оборудками, їхні наслідки громадяни зрештою відчувають на собі особисто.
 
Так, днями, Київський національний університет припинив навчання в своїх корпусах та аудиторіях. Студентів розпустили до весни. Причина – високі тарифи на тепло та електроенергію, які один з найстаріших вишів країни оплачувати більше не в змозі. Студенти університету і минулого року скаржились на собачий холод в аудиторіях і ледь теплі батареї, але цієї зими, виявилось, що університету імені Шевченка взагалі не по кишені опалення корпусів, тому студенти тепер навчатимуться вдома до 1 березня.
 
Урядовці одразу заявили, що щось придумають і знайдуть десь заначку, а в ній резервні кошти, щоб оплатити університету імені Шевченка тепло та світло взимку. Хоча насправді, можна було б зробити простіше: переглянути тарифи, виключити з них багатомільярдний корупційний заробіток олігарха і тим самим здешевити тепло та електроенергію.
 
Але хто ж з урядовців сперечатиметься з олігархом та оточенням президента? Простіше студентів розігнати по домівках. А може, взагалі, в тому університеті зробити якийсь торговий чи офісний центр? Не тільки витрачатись не треба, як на науку, а можна ще й добряче заробити на оренді. Бережіть тепло, бо в цій країні нагорі ще вдосталь людей, які хочуть на вас добряче нагрітися.
 
 
По материалам: 24tv.ua

 

Новости по теме:
Запорожцам опять обещают перебои с горячей водой
«Городские тепловые сети» обещают перебои с горячей водой в 5 районах Запорожья
В Запорожье продолжаются отключения горячей воды
Запорожцам обещают: батареи станут горячими до 25 октября
В Запорожье тепловики отключают горячую воду потребителям
В Запорожье опять отключат горячую воду


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

16.04.2021, 11:13
У Запоріжжі завершується опалювальний сезон - з 19 квітня
16.04.2021, 11:12
Укрзалізниця завершила службове розслідування сходження поїзда Київ — Запоріжжя
16.04.2021, 10:08
Карантин може бути продовжений на невизначений час, - Запорізька ОДА
16.04.2021, 07:24
В Запорожской области группу смерти создала и возглавила старшеклассница
14.04.2021, 17:39
З 16 квітня у Запоріжжі перевезення пасажирів громадським транспортом буде здійснюватися за довідками
14.04.2021, 10:14
У Бердянську викрили двох шахраїв, які працювали за схемою «Ваш родич потрапив у ДТП»

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире