Гастролеру из России удалось продать банку 625 000 фальшивых рублей

Опубликовано: 26.05.2010, 13:38

Півтора тижні знадобилося правоохоронцям Дніпропетровщини аби схопити за руку заїжджого спритника, якому вдалося збути одному з комерційних банків 625 тисяч фальшивих російських рублів.
Як це буває зазвичай, все почалося з тривожного дзвінка, що пролунав надвечір 14 травня у черговій частині Індустріального райвідділу міліції м. Дніпропетровська. Телефонували схвильовані працівники місцевого відділення одного з комерційних банків, які після перевірки засумнівалися у дійсності 625 тисяч російських рублів, що вони купили у невідомого чоловіка протягом дня. У гривневому еквіваленті ця сума становить більше 160,5 тисяч.

Міліція негайно взялася до справи.

Фахівці-криміналісти, що дослідили в лабораторії сумнівні гроші, дійшли висновку, що ці кошти дійсно не відповідають грошовим білетам номіналом 1000 рублів Банка Росії зразка 1997 року, що наразі знаходяться в офіційному обігу. Фальшивки були виготовлені за допомогою копіювально-множильної техніки шляхом струйного та електрографічного друку.

Розпочалася копітка праця по встановленню особи та затриманню зловмисника.

Перш за все працівники міліції відтворили події, що сталися у відділенні банку 14 травня.

Цього дня близько 11.00 до співробітниці фінансової установи підійшов високий чоловік років сорока. Він відрекомендувався та попросив здійснити обмін грошових коштів у сумі 40000 російських рублів за встановленим курсом. Прохання клієнта було виконано і він отримав готівкою 10280 грн.

Здавалося б, на цьому все. Але за півгодини той самий чоловік звернувся до тієї ж працівниці з аналогічним проханням. Цього разу клієнт зажадав обміняти 85000 російських рублів і отримав за них 21845 грн. Після продажу грошових коштів ним було здійснено запит на обмін ще 500000 рублів. Але з огляду на відсутність такої кількості готівки безпосередньо у відділенні, жінці довелося робити запит грошових коштів в центральному офісі банку, а клієнту - чекати.

Потрібна сума була надана до відділення під час інкасації. Тоді ж були здані 125000 рублів, які банк придбав у клієнта раніше.

Після отримання грошових коштів, замовлених для продажу, співробітниця фінансової установи повідомила про це чоловіку, зателефонувавши на мобільний, який він їй залишив для зв’язку. Близько 17.00 клієнт з’явився у відділенні банку у супроводі ще одного чоловіка. Як з’ясувалося пізніше, зловмисник познайомився з ним просто на вулиці і, посилаючись на відсутність паспорту, попросив допомогти з обміном валюти за винагороду у 100 гривень. Мовляв, багато часу це не забере. Чолов’яга погодився. Тож, удвох вони здійснили продаж 500000 російських рублів, отримавши за них 128500 гривень.

З огляду на ці факти, 15 травня слідчим відділом Індустріального РВ міліції м. Дніпропетровська була порушена кримінальна справа за ч. 2 ст. 199 Кримінального кодексу України (”Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї”).

Аби встановити зовнішній вигляд зловмисника працівникам міліції довелося вилучити та ретельно вивчити записи відеоспостереження безпосередньо у відділенні банку, а також у декількох закладах, розташованих в районі фінансової установи.

За допомогою спеціальних технічних засобів оперативникам вдалося встановити маршрут пересування фальшивомонетника, проаналізувати трафік з’єднань мобільного телефону. Нарешті, вийшли і на його лігво. Зловмисник виявився гастролером.

20 травня оперативна група, до складу якої увійшли працівники УМВС та УСБУ в Дніпропетровській області, вирушила до м. Світловодська, що на Кіровоградщині. Саме звідти чоловік приїхав до Дніпропетровська аби “злити” партію підробних грошей. В результаті застосування оперативно-технічних засобів 37-річний громадянин Російської Федерації був затриманий.

Зловмисник мав посвідку на проживання на території України, був зареєстрований за адресою мешкання свого батька у Світловодську. Пересувався на автомобілі з державними номерними знаками Російської Федерації.

До речі, під час затримання у чоловіка було вилучено 1,25 млн. російських рублів з ознаками підробки, 2600 гривень, ніж, 8 SIM-карток операторів мобільного зв’язку Росії та України.

Зрікатися скоєного заїжджий гість не став, після затримання написав явку з провиною. На теперішній час вирішується питання про його затримання в порядку ст. 115 КПК України.

УМВД Украины в Днепропетровской обл. 

Новости по теме:
В Запорожье задержали мужчину с фальшивыми деньгами
В Запорожье отправили под суд фальшивомонетчиков, пытавшихся сбыть 900 тысяч поддельных грн.
Россия на один день войны с Украиной не пожалела 2 триллионна рублей
За год доходы Лужкова увеличились на миллион
Порошенко не может продать свой бизнес
Будьте бдительны: По Запорожской области гуляют фальшивые гривны


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

30.07.2021, 11:00
Онлайн-репортаж с сессии Запорожского горсовета: продолжение противостояния мэра и депутатов (ФОТО)
30.07.2021, 09:36
У курортному Бердянську оперативники викрили серійного крадія
30.07.2021, 09:28
У Запоріжжі під час пожежі рятувальники евакуювали 35 людей
30.07.2021, 09:22
На Запоріжжі патрульна поліція нагадала, де контролює швидкість
30.07.2021, 09:13
На Запоріжжі у підозрюваного в квартирній крадіжці знайшли "арсенал": 900 патронів, пістолети та "інструменти" (ФОТО)
30.07.2021, 08:09
COVID-19: у Запорізькій області 44 нових та 2 летальних випадки за добу

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире