Україна висилає старшого дипломата посольства РФ

Опубликовано: 17.04.2021, 21:06

МЗС зробило відповідні дії на висилку українського дипломата.

Україна висилає старшого дипломата посольства РФ 
 
Україна висилає старшого дипломата посольства Російської Федерації в Києві у відповідь на дії РФ щодо українського консула Олександра Сосонюка. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.
 
Україна висловила рішучий протест у зв'язку із затриманням і висилкою Сосонюка, а також виключила висунуті йому звинувачення. При цьому в МЗС заявили, що дії російської влади грубо порушують Віденську конвенцію про дипломатичні відносини від 1961 року і Віденську конвенцію про консульські відосини з 1963 року. У Києві вважають, що такі дії Москви ще раз підтверджують "обраний Росією курс на подальше загострення з Україною".
 
"У відповідь на зазначену провокацію старший дипломат посольства Росії в Києві повинен покинути територію України протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня", - заявили в МЗС.
 
Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін зазначив, що Олександр Сосонюк не причетний до отримання закритої інформації російських правоохоронців. На його думку, такі дії ФСБ є «грубою провокацією» на тлі скупчення російських військ на кордоні з Україною.
 
«Зазначені кроки російської сторони зустрінуть рішучу відсіч з української сторони, і ми вже опрацьовуємо симетричну відповідь російської сторони», - заявив Єнін.
 
Зараз Олександр Сосонюк знаходиться на території українського консульства в Санкт-Петербурзі. МЗС України вирішує питання про його повернення додому.
 
ФСБ РФ затримала консула генерального консульства України в Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка «при отриманні від росіянина закритої інформації з баз російських правоохоронних органів».
 
Російська спецслужба заявила, що діяльність дипломата «ворожа по відношенню до Росії і не сумісна зі статусом дипломатичного працівника». Крім того, до нього «будуть застосовані заходи відповідно до норм міжнародного права».
 
Представник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко згодом уточнив, що Сосонюка затримали на кілька годин, поки він знаходиться в українській дипустанові. Ніколенко також назвав затримання українського консула черговою провокацією Росії.
 
За матеріалами: ZN,UA

Новости по теме:
Словакия выдворила российского дипломата за шпионаж
В Турции расстреляли белорусского дипломата
Дипломата Германии наказали за конфликт с полицией Киева (ВИДЕО)
В Москве-реке 2,5 месяца плавал труп дипломата из Перу
В Сухуми убили российского дипломата
Российский консул посетил задержанных на Донбассе спецназовцев РФ


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

09.05.2021, 15:14
Запорізькі рятувальник попереджають про різке погіршення погоди
09.05.2021, 10:34
В Мелітопольському районі на пошті привласнювали гроші за комунальні послуги
09.05.2021, 08:58
COVID-19: в Запорізькій області за добу 111 нових випадків
09.05.2021, 07:25
В Запоріжжі чоловік пограбував співробітницю фінансової установи (ФОТО)
09.05.2021, 06:27
Председатель Запорожской ОГА встретился с родителями погибшего пограничника
08.05.2021, 14:48
В Бердянську до Дня незалежності можуть провести парад з військовими моряками

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире