Зеленський не проти зустрітись із Путіним у Ватикані

Опубликовано: 28.04.2021, 14:30

 
Президент Володимир Зеленський вважає, що Ватикан є ідеальним місцем для зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб обговорити встановлення миру на Донбасі.
 
Джерело: Зеленський в інтерв'ю для італійській газеті La Repubblica
 
Пряма мова: "Ватикан – справді ідеальне місце для діалогу про мир. Святий Престол – це ж глобальний моральний авторитет, який завжди ефективно виконує роль посередника, оскільки є неупередженим і викликає довіру всіх учасників конфлікту. Саме з цієї причини до Апостольської столиці часто в історії зверталися задля вирішення конфліктів між державами та розбудови мирного майбуття.
 
Це й авторитет, і щире бажання допомогти, і гарантії відповідальності. Папа Римський за своїм покликанням є пророком миру.
 
У цьому Ватикан відрізняється від інших світових гравців: він залишається виключно моральною силою і завжди діє незацікавленим чином, не маючи військово-політичних або економічних інтересів.
 
Посередник з таким авторитетом може надати тієї впевненості, якої не вистачає нашим спробам домовитись.
 
Звичайно, місце зустрічі має викликати довіру обох сторін. Тоді це буде ефективно, і ми дійсно зможемо говорити по суті".
 
Деталі: Президент впевнений, що зустріч із Путіним обов’язково відбудеться. Водночас він каже, що питання того, як досягти миру та як про це домовитись, є відкритими.
 
Пряма мова: "Це відкриті питання, і відповіді на них отримаємо, на мою думку, відразу після того, як почнуться прямі консультації між Офісом Президента України та Адміністрацією Президента Росії. Зі свого боку я всі відповідні розпорядження щодо організації консультацій керівникові Офісу Андрію Єрмаку вже віддав.
 
Зрозуміло, що справжнього прямого спілкування між Україною та Росією давно не було. Це, безумовно, не сприяє конструктивним перемовинам. Тож мені здається, що зустріч, для початку, має відбутися на території, яка уособлює мир та діалог.
 
На мій погляд, правильно підібране місце для проведення надзвичайно складного діалогу про мир посприяє вирішенню питання".
 
Що передувало: У жовтні минулого року голова Офісу президента Андрій Єрмак у Ватикані провів неафішовану зустріч тет-а-тет з державним секретарем Святого Престолу кардиналом П'єтро Пароліном.
 
Раніше Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що повномасштабної війни Росії з Україною можна і потрібно уникнути.
 
Пряма мова: "Якщо це залежить від нас і від ополченців (терористичні угруповання "ДНР" і "ЛНР" – ред.), наскільки ми можемо розуміти їх принципові підходи, то війни можна і потрібно уникнути".
 
Деталі: У той же час Лавров зазначив, що не може відповідати за Україну і її лідера Володимира Зеленського.
 
За його словами, "за зовнішніми ознаками" головне для Зеленського "утриматися при владі, і він готовий платити будь-яку ціну, включаючи потурання неонацистам і ультрарадикалам, які продовжують оголошувати ополченців Донбасу терористами".
 
У властивій манері Лавров стверджує, що в разі зміни послідовності виконання мінських угод на Донбасі нібито «була б різанина»
 
Росія погрожує, що не дозволить Україні повернути контроль над кордоном і окупованими районами Донбасу без проведення там місцевих виборів і амністії терористів «ЛНР» «ДНР». Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в інтерв’ю місцевому видані. 
 
Передісторія:
 
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий зустрітись із російським президентом Володимиром Путіним "у будь-якій точці українського Донбасу" та запевнив, що Україна не боїться Росії.
  • Путін натомість запропонував зустрітися Зеленському в Москві "в будь-який зручний час", але відмовився обговорювати проблему Донбасу. Він наполягає на тому, що Київ має вести перемовини із керівниками так званих "республік".
  • Зеленський знову заявив, що хоче двосторонньої зустрічі із президентом РФ Володимиром Путіним, наголосивши, що місце зустрічі не так важливе, як її зміст. 

За матеріалами: УП

Новости по теме:
Зеленський доручив голові ОП підготувати зустріч з Путіним
Путін погодився на переговори з Зеленським
Що в Росії відповіли на пропозицію Зеленського зустрітися на Донбасі
Зеленський про переговори з ОРДЛО: "Не збираюся розмовляти з терористами"
Чому Зеленському не варто летіти на килим до Москви (ВІДЕО)
Порошенко дав Зеленському низку порад до зустрічі з Путіним (ВІДЕО)


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

17.06.2021, 12:07
Абрикосовый листопад и адаптация к изменениям климата
11.06.2021, 16:35
Задержанный на днях казначей «Дубовки» вышел на свободу под залог
11.06.2021, 16:12
Проезжую часть ДнепроГЭСа классифицировали как "неработоспособную"
11.06.2021, 16:09
Викриття корупції навколо запорізького аеропорту вийшло на завершальну стадію
11.06.2021, 15:56
Как изменился состав постоянных депутатских комиссий Запорожского горсовета (ТАБЛИЦА)
11.06.2021, 15:15
В Запорожье горсовет включил в исполком еще 8 человек

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире