Порятунок є. Чому вакцини викликають тромби

Векторні вакцини можуть викликати тромби

Група німецьких учених заявила, що їм вдалося встановити причину утворення тромбів в деяких випадках після введення вакцин від коронавируса виробництва AstraZeneca і Johnson & Johnson. Вони також знайшли спосіб усунення можливості тромбоутворення. Корреспондент.net розповідає подробиці.

Справа в мутаціях

Група дослідників з університету Гете у Франкфурті заявила, що встановила причину рідкісних випадків утворення тромбів у пацієнтів, які отримали ін'єкції вакцини від коронавируса виробництва компаній AstraZeneca і Johnson & Johnson.

Результати німецького дослідження були опубліковані 26 травня на порталі Research Square, але поки ще не обговорювалися міжнародній науковій спільноті.

Як сказав професор Рольф Маршалек, який очолює дослідження, тромбоз пов'язаний з аденовірусні векторами, які обидві вакцини використовують для доставки спайкового білка вірусу SARS-Cov-2 в організм людини.

Спайковий білок направляється не в клітинну рідину, де коронавірус зазвичай виробляє білки, а в ядро ​​клітини, йдеться в дослідженні.

Це призводить до розщеплення спайкового білка і утворення мутацій, які не можуть зв'язатися з клітинної мембраною, де відбувається процес імунізації. Мутантні білки потім виводяться клітинами в організм, що і викликає утворення тромбів.

У Європі з 16 мільйонів чоловік, які отримали вакцину AstraZeneca, щонайменше у 142 чоловік утворилися тромби, тобто приблизно у одного на 100 тисяч щеплених. У Британії з 33 мільйонів чоловік, щеплених цією вакциною, тромби були виявлені у 309 осіб, з яких 56 померли.

Автори роботи вважають, що розробникам вакцин необхідно змінити секвенування спайкового білка для запобігання його розщеплення, яке надалі призводить до утворення тромбів.

За словами Маршалека, з його лабораторією вже зв'язалися представники Johnson & Johnson, щоб отримати рекомендації щодо адаптації свого препарату.

Однак газета Financial Times зазначає, що багато вчених називають цю версію тільки однією з багатьох гіпотез про зв'язок вакцини проти коронавируса і утворення тромбів.

"Відсутні докази, що вказують на причинно-наслідковий зв'язок між зрощенням спайкового білка і тромбозом. Це все ще гіпотеза, яка повинна бути підтверджена експериментальними даними", - заявив професор трансфузійної медицини Боннського університету Йоханнес Ольденбург.

В кінці березня норвезькі і німецькі вчені повідомляли, що знайшли можливу причину потенційно смертельного побічного ефекту. Кров починала згортатися через аутоімунної реакції на антитіла. Однак точний механізм цього ефекту фахівцями описаний не був.

Повідомлення про утворення згустків крові на стінках судин або серцевої порожнини у щеплених вакциною AstraZeneca людей стали з'являтися в пресі на початку весни. У зв'язку з цим багато країн стали відмовлятися від векторних вакцин. До цього типу, крім Johnson & Johnson і AstraZeneca, також відноситься і російський Cпутник V.

На даний момент в цілому ряді провідних індустріально розвинених демократичних держав Заходу населення прищеплюють або виключно мРНК-вакцинами (Японія, Ізраїль, Швейцарія, Данія), або переважно такими препаратами (США, ФРН, Швеція та інші країни ЄС).

Нагадаємо, на початку травня Всесвітній конгрес вакцин визнав найкращою вакциною від коронавируса препарат виробника Moderna. Американська розробка, заснована на новій високоефективної технології мРНК, також стала переможцем в номінації Краща нова технологія / платформа для вакцини.

"Дуже високу оцінку" отримала вакцина американської Pfizer і німецької BioNTech. За яким принципом відбувався відбір, не уточнюється. Детально про це в матеріалі Приголомшливий потенціал.

За матеріалами:  Корреспондент.net
Добавлено: 28-05-2021, 08:37
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх