Запорізький нардеп запропонував, як почати відбудову військової промисловості навіть під час війни

Геннадій Касай, народний депутат із Запоріжжя та член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, запропонував шукати шляхи відновлення військово-промислового комплексу вже сьогодні, не відкладаючи це питання на «після перемоги».

Про це він написав у своєму телеграм-каналі, присвяченому обороні та військовій промисловості.

«Переживши такий болісний досвід і розуміючи потенціальні загрози, післявоєнна Україна вже просто не зможе відмовитися від своєї військової промисловості, від матеріально-технічного розвитку своєї армії, покладаючись лише на будь-чиї зовнішні „гарантії“. — зазначає Геннадій Касай. — По-друге, за час АТО, ООС та повномасштабного вторгнення українці стали потужними експертами у використанні, модифікації та ремонті, закупівлях та частково і у виробництві сучасної зброї, спецзасобів, амуніції. Ця експертиза природно знаходитиме розвиток у ВПК. По-третє, приклад багатьох країн демонструє, як ВПК може рухати вперед й „цивільну“ економіку — і потреба в такому підсилювачі неодмінно виникне під час повоєнної економічної відбудови».

Найбільшим ризиком для українського ВПК та зокрема для потенційних інвесторів народний депутат вважає загрозу російських атак — наземних та повітряних. За цих умов Геннадій Касай пропонує вже зараз для військової промисловості зробити такі кроки:
  • зберегти та залучати висококваліфіковані технічні кадри

  • приділити увагу проектуванню, розробкам майбутньої продукції

  • розвивати невеликі локальні підприємства, «стартапи», які можуть виготовляти оборонну продукцію, але менше ризикують стати цілями для агресора

  • комплексно підходити до зниження ризиків для нових оборонних підприємств: облаштовувати сучасні укриття, переносити підприємства від лінії фронту, розташовувати виробничі потужності під землею.
Добавлено: 10-02-2023, 10:27
0

Похожие публикацииДобавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх