УРЯД РОЗРОБИВ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ЛЮДЕЙ І БІЗНЕСУ У РАЗІ ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ

Опубликовано: 28.11.2020, 11:23

Під час чергового засідання Кабінету Міністрів України прем’єр-міністр Денис Шмигаль  зробив заяву про готовність роботи з парламентом щодо розробленої урядової програми для підтримки людей і бізнесу, яка з’явилася за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. 

За словами прем’єр-міністра, у разі запровадження посиленого карантину підтримка людей та бізнесу є дуже важливим кроком, до якого усі гілки влади повинні підійти з почуттям максимальної відповідальності. Також він зазначив що саме пропонується у програмах підтримки: 

- Перше — це допомога фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам, чия сфера діяльності може потрапити під закриття через можливі карантинні обмеження. Працівники та ФОПи зможуть отримати матеріальну допомогу в розмірі 8 тис. грн., - заявив Денис Шмигаль, цитує його “Урядовий портал”.

 Відштовхуючись від розрахунків, у разі посилення карантину програмою зможуть скористатися понад мільйон українців, а загальний обсяг видатків за цим напрямком становитиме 10 млрд грн. 

- Якщо через загострення ситуації з пандемією будуть запроваджені посилені заходи, то запланована також програма збереження робочих місць.  Роботодавці  зможуть отримати до 8 тис. грн одноразової матеріальної допомоги на кожного працівника, робочий час якого скорочено або буде скорочено внаслідок впровадження таких заходів, — повідомив Денис Шмигаль.

Урядовцем було зазначено, що підприємства, які зупиняють роботу в разі впровадження жорсткого карантину, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. Також прем’єр-міністр додав, що всі ці програми будуть спрямовані на розгляд у Верховну Раду. 

- Для близько 120 тисяч юридичних осіб буде закладено майже 1,5 млрд грн. Крім того, від сплати податків і зборів, включно з ЄСВ, на час таких карантинних обмежень будуть звільнені майже 200 тисяч фізичних осіб-підприємців першої групи, - сказав  Денис Шмигаль.

Під час проведення засідання Урядом було ухвалено рішення про запровадження додаткових інструментів підтримки людей та бізнесу, які діяли під час карантину навесні. 

- Сьогодні ми ухвалюємо рішення про продовження виплат на дітей ФОПам, які вимушені обмежити свою роботу через карантин. Тобто, коли в родині підприємця є діти віком до 10 років, держава буде допомагати з їх забезпеченням. Приблизно 2 тисячі гривень на кожну дитину буде виплачено, - повідомив прем’єр.

Очільник Уряду  додав, що всі заявки, які були подані у травні-серпні місяці за цією програмою, буде продовжено автоматично. А щодо фінансування, то згідно вищезазначеної програми для українських родин до кінця року воно складе майже 1 млрд грн.

Також Кабінетом Міністрів  було підтримано рішення з приводу надання державних гарантій на портфельній основі за кредитами для малого та середнього бізнесу. Денис Шмигаль зазначив:

- Пропонується, щоб держава гарантувала до 80% тіла кредиту, який підприємець бере у банку. Це так само має сприяти більш доступному кредитуванню. Строк таких гарантій може бути від 1 до 10 років. Тобто, ми виконуємо обіцянку про те, що малий та середній бізнес в Україні отримає доступ до «дешевих грошей». 

Отже, згідно зі слів Прем’єр-міністра, ідеться про додаткові 5 млрд грн, які будуть спрямовані на здешевлення позик для більшої кількості підприємств.

Також цю інформацію можна переглянути на офіційній сторінці Прем’єр-міністра у facebook: https://www.facebook.com/dshmyhal/

 

 

Новости по теме:
З сьогоднішнього дня в Україні підвищуються пенсії
Коли почне адаптивний карантин і хто потрапляє в "червону зону"
Програма підтримки громадських організацій у Запорізькій області на 2011-2014 роки
Навчання після карантину: у Запорізькій області не відкрилось багато шкіл
Кабмін дозволив проводити масові заходи з дотриманням карантинних заходів
Запоріжжя витратить на ліквідацію наслідків коронавирусу 2 млн. грн.


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

05.03.2021, 08:19
COVID-19: за добу захворіло 168, померли 13 людей
05.03.2021, 08:17
В Бердянске минировали отделения банка
05.03.2021, 07:05
У Запоріжжі поліцейські вилучили у містянина револьвер та гранату
04.03.2021, 18:04
Появилась надежда на снятие всех проблемных вопросов по каолиновому карьеру Беляевского комбината
01.03.2021, 16:36
Запоріжці на 5 годин залишаться без тролейбусів на Правий берег
01.03.2021, 16:21
У Запоріжжя суд відпустив під особисте зобов'язання водія, що скоїв ДТП з 16 постраждалими

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире