Звірства в Білорусі не припинились: чому Україна мовчить?

Опубликовано: 19.01.2021, 16:00

 
Протести в Білорусі тривають: чому Україна не обрала сторону
16-літнього Тимура затримали в Мінську під час активної фази протестів. Після затримання його катували: поставили на коліна, та запихали в горло кийок, били головою об бетон, кийком – по обличчю. Стан Тимура після катувань був критичним – черепно-мозкова травма, розірване піднебіння, поламана щелепа. Лікарі вимушені були ввести його в штучну кому. Мати не витримала цього жаху й померла, залишивши сиротами Тимура та ще 8 дітей. Хлопець вижив, але потребує лікування, яке він не може отримати в Білорусі.
 
Ні, це не фільм жахів, це одна з тисяч історій білоруських активістів. Зараз протестів стало менше, але на це є три причини:
 
– холод на вулиці;
– з протестів в центрі люди перейшли до локальних акцій, наприклад, у дворах будинків;
– багато активістів виїхало в Литву і Польщу.
 
Значно менше приїздить в Україну, хоча – на відміну від Польщі та Литви – для потрапляння в Україну білорусам не потрібна віза та у них немає мовної проблеми. Але є проблема з тим, наскільки українська держава готова їх підтримувати. І тут – на жаль – ситуація невтішна.
 
Мала продуктивну розмову з представницями Free Belarus Center щодо забезпечення прав білоруських громадян в Україні. Які заходи вживає український Уряд Дениса Шмигаля? В кінці грудня Уряд змінює умови перебування білоруських громадян в Україні з 90 днів протягом пів року до… 180 днів. Здається, це прогрес, але він оманливий, бо йдеться про 180 днів – протягом 12 місяців, а не 6 місяців.
 
Ну добре, будемо вважати це якимось кроком назустріч громадянам Білорусі, які тікають від нелюдського режиму Лукашенка. Але цей крок – нікчемно малий. Білоруські громадяни, які приїздять в Україну, досі не можуть працевлаштуватися. За українським законодавством, працедавець повинен забезпечити людині офіційну зарплату – мінімум 61 000 грн на місяць. Чи буде така людина конкурентною?
 
Цю норму скасували лише для однієї галузі – для ІТ! Працівники ІТ можуть мати мінімальну зарплатню, а всі інші ‒ будь ласка, працевлаштовуйтесь, якщо роботодавець вам офіційно зможе платити 61 000 грн на місяць. Чи може знайти роботу з такою оплатою лікар, який приїхав з Білорусі? А такі є! І навіть якщо не з гуманітарних міркувань, то навіть з суто прагматичних – такі люди потрібні в Україні. Але ж працевлаштуватись така людина не може.
 
Країна може допомогти сусідам
Українська держава продовжує сидіти на двох стільцях та не займати жодну позицію щодо подій в Білорусі. Окрім питання працевлаштування, ми мали б зайнятися питанням санкцій та ввести їх не лише проти чиновників, але й проти бізнесу, особливо компаній з енергетичної галузі. Про це просять білоруські активісти.
 
Звірства в Білорусі тривають. Ми не маємо про це забувати і втрачати фокус. Так, в України купа своїх проблем. Але ми зможемо їх вирішити, лише коли визначимося зі своїми цінностями і почнемо їх просувати й підтримувати хоча б в регіоні.
 
Я дуже вдячна представникам білоруської діаспори тут в Києві і буду надалі робити, що в моїх силах, аби хоч трохи спростити життя тим, хто бореться за ідеали свободи – і в Україні, і в Білорусі.
 
 
За матеріалами: 24tv.ua

Новости по теме:
Півроку протестам в Білорусі: Україна висловила солідарність
Кулеба пояснив, чому Україна змушена купувати електроенергію в Росії (ВІДЕО)
Мінськ спростовує заяву викривача "білоруського сліду" у справі Шеремета: подробиці свідчення (ВІДЕО)
Нова версія вбивства Павла Шеремета чи компромат на Лукашенка? (ВІДЕО)
У столиці Білорусі чоловік вчинив самопідпал (ВІДЕО+ФОТО)
Двом журналісткам в Білорусі дали 2 роки колонії за стрім розгону мітингу


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

26.02.2021, 09:46
В Мелитополе спасли молодого лебедя: ослабел в морозы
26.02.2021, 08:58
У Запоріжжі за звалище виробничих відходів директора можуть посадити на 6 років
26.02.2021, 08:39
В Бердянске произошел пожар на территории бывшего завода «Южгидромаш»
26.02.2021, 08:26
COVID-19: в Запорожской области 120 новых случаев и 12 смертей
25.02.2021, 11:38
Запорізькі поліцейські за підозрою у розбійному нападі затримали двох містян
25.02.2021, 11:33
На Запоріжжі поліцейські подякували школяру за допомогу у розкритті тяжкого злочину

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире