Як кордони відкриваються для українців

Опубликовано: 25.01.2021, 15:30

Пандемія коронавируса поставила під загрозу плани багатьох мандрівників на 2020 рік. У 2021 році стало трохи вільніше.

Турецькі пляжі чекають українців з 15 червня
 
Країни по всьому світу поступово відкривають свої кордони для іноземних туристів. Україна почала впускати іноземців з 15 червня. Українці ж без будь-яких обмежень за станом на початок 2021 року можуть відвідувати 83 країни.
 
Поки що мова йде або про пряме авіаподорожі або поїздці на автомобілі, якщо країни, які лежать у вас на шляху, дозволяють транзитний проїзд. Корреспондент.net буде оновлювати цей матеріал останніми даними.
 
 
Нові правила розподілу країн за зонами
З 1 серпня при оновленні переліку країн зеленою і червоною зон (для в'їзду в Україну) будуть враховувати два показники, як це прийнято в країнах Європи. При перевищенні цих показників країна буде віднесена до червоної зони.
 
"Перший показник - якщо приріст хворих за останні 14 днів перевищує такий приріст на території України. Другий показник - якщо відсоток в країні за останні 14 днів в порівнянні з минулими 14 днями буде більше 30 відсотків", - розповів глава МОЗ Максим Степанов.
 
Оновлений список "червоних" і "зелених" країн для українців на 25 січня (останнє оновлення):
 
 
 
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов раніше озвучив алгоритм повернення українців з країн "червоної зони":
 
  • на прикордонній службі необхідно встановити додаток Дій вдома
  • зробити ПЛР-тест в лабораторії з перенісши на сайті МОЗ або самоізоляція протягом 14 днів
Ця інформація передається в поліцію, і, якщо тест негативний, людина знімається з контролю в додатку Дій вдома.
 
Правила відвідування інших країн
З 23 січня Польща - найпопулярніша країна серед українців - ввела нові правила перетину кордону: обов'язковий десятиденний карантин або наявність підтвердження негативного тесту на коронавірус, який був зроблений протягом 48 годин.
 
У Франції з 24 січня діють більш суворі правила: в'їжджають з країн ЄС необхідно здати тест на наявність коронавируса не раніше ніж за 72 години до поїздки. Контроль за дотриманням правил буде здійснюватися як в аеропортах, так і в портах.
 
В'їжджають до Франції з неєвропейських країн повинні не тільки здати тест на COVID-19, але і залишатися протягом семи днів на карантині на території країни.
 
У Хорватії до 31 січня діятиме ще більш жорсткі спеціальні епідеміологічні заходи: негативний результат ПЛР-тесту, зроблений за 48 годин, а також 14-денна самоізоляція.
 
Самоізоляцію можна зменшити до семи днів за умови здачі додаткового ПЛР-тесту за власний рахунок на території Хорватії.
 
Як видно, подібні правила діють в більшості країн.
 
Тим часом, в ЄС обмовилися дотримуватися єдиного підходу до видачі сертифікатів про вакцинацію від коронавируса. Поки, переконують політики, мова йде виключно про медичні завдання.
 
Такі сертифікати, за їхніми словами, жодним чином не сприяють дискримінації, а лише підвищують довіру громадян до вакцини та полегшують моніторинг прищеплювальної кампанії.
 
Однак, наприклад, влада Греції, активно підтримують введення сертифікатів, вже запропонували використовувати їх разом з квитками на літаки та поїзди.
 
Раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що наша країна також готується до введення паспортів вакцинації, в яких буде відмітка про щеплення людини від коронавіуруса.
 
За його словами, поки всіх щеплених реєструватимуть в спеціальній електронній системі МОЗ.
 
"Коли на міжнародному рівні введуть обов'язкові паспорта вакцинації, українські лікарі зможуть оперативно видати довідку про щеплення", - підкреслив Ляшко.
 
Куди можна летіти українцям: карта
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба представив інтерактивну карту, за допомогою якої можна перевірити актуальний режим в'їзду і транзиту для громадян України в будь-якій країні світу. Поки карта функціонує в тестовому режимі, вона доступна за посиланням.
 
Як запевняють в міністерстві, карта створена "на основі оперативної і перевіреної інформації" МЗС України та закордонних дипломатичних установ. "Дані карти регулярно оновлюються", - зазначають у відомстві.
 
Кулеба каже, що, натиснувши на потрібну країну на карті, користувач отримає інформацію про в'їзд або транзит до неї та наявні обмеження. Міністр запевнив, що посольства України в різних державах оновлюють інформацію.
 
Куди можуть полетіти українці: карта МЗС України
 
Він також зазначив, що навіть після завершення пандемії карта залишиться "зручним інструментом для громадян при плануванні поїздок за кордон".
 
Як не повторити долю туристів в Греції
Міністерство закордонних справ України після того, як українських туристів не впустили в Греціію і відправили в ізолятор, склало список необхідних дій для безпечних подорожей в інші країни:
 
  • зв'яжіться з авіакомпанією, туристичною фірмою або тим оператором, через якого ви бронювали поїздку, і уточніть актуальний стан карантинних обмежень в країні і перевірте статус вашого бронювання. Ситуація може варіюватися, тому, перебувайте з оператором на постійному зв'язку;
  • паралельно зв'яжіться з дипустановою України в країні, куди запланували подорож, а також з представництвом цієї держави в Україні, там дадуть найостаннішу інформацію про обмеження;
  • ретельно вивчіть умови вашого страхового поліса. Переконайтеся, що він покриває витрати, які можуть виникнути в разі надзвичайної ситуації, в тому числі, COVDID-19;
  • подбайте про наявність додаткових коштів на випадок надзвичайної ситуації. Візьміть з собою різні платіжні засоби;
  • візьміть з собою необхідні особисто вам медичні препарати "з запасом" - на випадок вимушеної затримки за кордоном;
  • перевірте стан вашого здоров'я перед поїздкою.
Але краще залишитися вдома
Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України не їздити за кордон без необхідності. Якщо ж поїздка вже запланована або навіть оплачена, МЗС просить переконатися, що вона насправді можлива.
 
Також українців закликають постійно перебувати на зв'язку з туристичним оператором і авіакомпанією, оскільки ситуація з коронавірусів змінюється, від чого можуть змінюватися і правила карантину.
 
МЗС закликає переконатися в тому, що умови страхового полісу покриють втрати, які можуть виникнути в разі зараження.
 
Необхідно потурбуватися про наявність додаткових коштів на випадок надзвичайної ситуації, наприклад, скасування зворотних рейсів і необхідності придбати нові квитки або вимушеного перебування в країні довше запланованих термінів.
 
МОЗ, в свою чергу, склав список країн із значним поширенням коронавируса. З широким розповсюдженням COVID-19 вважаються держави, в яких кількість активних випадків захворювання становить понад 40 осіб на 100 тисяч населення.
 
Серед країн "червоної" зони - США, Великобританія, Швеція, Вірменія, Бельгія, Білорусь, Нідерланди, Росія, ОАЕ, Іспанія, Молдова, Франція, Канада та Італія.
 
Україна міністерство віднесло до "зеленій зоні". Показник на 100 тисяч населення - 37 випадків.
 
По прибуттю з червоної зони, люди будуть відправлятися на обсервацію / самоізоляцію на 14 днів після перетину кордону.
 
Що змінилося к Детально 29 липня
Без обмежень українці можуть в'їжджати і виїжджати з таких країн, як Туреччина і Єгипет.
 
Болгарія пускає туристів з України за наявності негативного тесту на COVID-19, зробленого протягом 72 годин до прибуття в країну.
 
Після прибуття з Албанії і Чорногорії українську владу вимагають пройти двотижневе самоізоляцію.
 
В'їзд до Хорватії можливий тільки при наявності негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус, зробленого протягом останніх 48 годин.
 
В Україні тести можна зробити безпосередньо перед вильотом в таких аеропортах: Бориспіль, Львівський і Одеський.
 
Міністр інфраструктури Владислав Криклій ще раз закликав українців перевіряти дані про умови в'їзду в ту чи іншу країну, оскільки вони змінюються щодня в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні і в інших країнах.
 
Де відпочити в Україні цього літа: кращі пляжі
 
Список країн "червоної зони", після прибуття з яких потрібно пройти двотижневе самоізоляцію або пройти негативний ПЛР-тест на коронавірус МОЗ оновив 27 липня.
 
В "червоному списку" близько 60 країн, в тому числі США, Ізраїль, Чорногорія, Молдова, Франція, Бельгія, Білорусь, Росія і Португалія.
 
З 17 липня: Албанія та Єгипет потрапили в "зелені"
Влада України полегшили критерії попадання в "зелену" зону і тепер на відпочинок українці можуть полетіти в Албанію, Болгарію, Хорватію і Єгипет без обов'язкової здачі тесту на COVID-19 або проходження двотижневої обсервації після повернення.
 
При цьому в "червоній зоні" залишається Чорногорія і ще 61 держава.
 
З 16 липня: Болгарія
Уряд Болгарії 16 липня відкрило свої кордони для громадян України. При цьому при в'їзді не потрібно здавати тест на коронавірус або проводити два тижні в самоізоляції.
 
Болгарія також знаходиться в "зеленому" списку України, тому і по поверненню з цієї країни не потрібні буде проходить спеціальні процедури.
 
З 1 липня: Туреччина, Єгипет, Албанія, Хорватія і Чорногорія
Однак Єгипет відкритий тільки з обов'язковою двотижневої самоизоляцией після повернення додому з-за підвищеного рівня випадків COVID-19, Хорватія - за умови підтвердження бронювання готелю або гостьового житла, а Чорногорія - за умови негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус, зробленого протягом останніх 48 годин.
 
Відвідування Албанії та Туреччини не вимагає певних умов.
 
Через нестабільну епідеміологічної ситуації в Україні інші європейські кордони, на жаль, залишаються закритими для українських туристів, зазначив міністр інфраструктури Владислав Криклій.
 
Кожні 14 днів Євросоюз буде переглядати список держав, в які можна буде в'їжджати, і в залежності від обставин або повністю знімати обмеження на поїздки або знову вводити їх для конкретних країн.
 
 
З 27 червня: Туніс
Щоб перетнути кордон Тунісу, нужно будет сдать анализ на COVID-19 по прибытии в страну. Ранее сообщалось, что министерство туризма Туниса разработало специальный сертификат безопасности, без получения которого отели не смогут принимать посетителей.
 
Для того, чтобы получить лейбл Ready and Safe, необходимо в обязательном порядке продолжать следить за выполнением внутреннего санитарного протокола, соответствующего рекомендациям Всемирной организации здравоохранения.
 
С 15 июня: США, Британия, Турция, Албания
12 июня министр инфраструктуры Владислав Криклий сообщил, что граждане Украины с 15 числа смогут путешествовать в Албанию и США без ограничений на границе, связанных с коронавирусом.
 
Также, с этого дня можно отправиться в Великобританию, но по прибытию придется закрыться на карантин сроком в две недели.
 
В Турцию можно приехать без ограничений, но необходимо будет сдать тест на коронавирус по прибытию. При этом ранее сообщалось, что турецкие аэропорты начнут принимать регулярные пассажирские рейсы с 1 июля.
 
С 1 июля: возможно Кипр, Черногория, Грузия, Греция
Как сказал Криклий, после улучшения эпидемической ситуации в Украине рассмотрят возможность открытия с 1 июля авиасообщение с Кипром, Черногорией, Грузией и Грецией.
 
Еще в начале мая 2020 года Грузия стала первой страной в мире, заявившей о желании принимать украинских туристов с 1 июля. Некоторые авиакомпани, выполняющие рейсы между странами, уже открыли продажу билетов.
 
Грузинские власти еще работают над окончательным формированием правил посещения страны туристами этим летом. Однако уже известно, что туристы, скорее всего, должны будут приезжать со своими результатами теста на коронавирус.
 
Размещать туристов будут только в так называемых "зеленых зонах" - территории, где ситуация с COVID-19 находится под контролем и соблюдаются все противоэпидемиологические меры.
 
 
С 1 августа: возможно Шри-Ланка
В начале июня Шри-Ланка заявила о планах принимать туристов со всех стран мира с 1 августа.
 
От туристов будут требовать выполнять ряд требований. Нужно прилететь со своим тестом на коронавируса и еще два раза его пройти на самом острове - по прибитии и во время отдыха.
 
Находиться на Шри-Ланке можно будет не менее пяти дней, а жить разрешат только в сертифицированных отелях.
 
Вероятно, как только украинские и шриланкийские власти договорятся о возобновлении авиасообщения, на рынке появится немало предложений от туроператоров на этом направлении.
 
Когда в Евросоюз
Из-за пандемии COVID-19 Еврокомиссия предложила продлить запрет на въезд в ЕС для граждан из третьих стран до 30 июня, а с 1 июля начать открывать внешние границы, но не со всеми странами.
 
Их список хотят создать до 30 июня. Ожидается, что сначала в ЕС разрешат въезд жителям стран Западных Балкан.
 
Сейчас в ЕС работают над созданием сайта, на котором можно будет смотреть, какие страны внесли в список. В Брюсселе подчеркивают, что он должен быть единым для всех стран Шенгенской зоны. Впрочем, еврокомиссар не смогла уточнить дату, когда заработает сайт.
 
В Брюсселе предложили три группы критериев, по которым следует создавать список стран, чьи граждане смогут снова путешествовать по территории ЕС.
 
Летний отдых в Украине: как изменится отпуск-2020
 
"Ограничения на путешествия следует снимать вначале для третьих стран со схожей или лучшей эпидемиологической ситуацией, по сравнению со средним значением в зоне ЕС+", - говорится в рекомендациях.
 
А именно, будут смотреть на количество инфицированных на 100 тысяч населения страны, на тенденцию новых случаев заболевания COVID-19 и на общую готовность государства противостоять пандемии коронавируса.
 
Вносить в список будут лишь страны, предоставляющие надежную информацию обо всех этих аспектах.
 
Вторая группа критериев - меры противодействия заражению COVID-19 во время поездки.
 
Третий критерий - зеркальность. То есть, открывать границы будут только со странами, разрешающими въезд для жителей Евросоюза.
 
UPD: Вице-премьер по вопросам европейской и евроатлантической интеграции Ольга Стефанишина заявила, что уровень смертности в Украине в период пандемии коронавируса дает основания рассчитывать на открытие границ с ЕС.
 
Стефанишина настаивает, что у ЕС нет недоверия к медицинской статистике в Украине, а официальные рекомендации Еврокомиссии для Украины стали сигналом для начала прямого диалога об открытии границ.
 
Стефанишина надеется, что ограничения на поездки, связанные с коронакризисом, постепенно будут отменяться, и ЕС плавно вернется к оригинальным условиям безвиза.
 
По ее словам, на уровне ЕС вопрос о том, что впоследствии могут быть введены какие-то ограничения на безвизовые путешествия, не обсуждался "в принципе ни разу".
 
 
 
За матеріалами: КореспонденТ.net

Новости по теме:
Зеленський анонсував всеукраїнський форум "Україна 30" "А що вас хвилює?"
Новий "референдум" в "ДНР": Пушилін Денис Володимирович пояснив, що хоче запитати в українців в окупації
Зеленський привітав українців з Днем Соборності і спровокував затор у Києві (ВІДЕО)
Украина согласилась на большой обмен военнопленных на боевиков
Ціну на газ для населення знизили: Що вирішив уряд (ВІДЕО)
В правительстве говорят, что не будут поднимать пенсионный возраст и отбирать стипендии


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

27.02.2021, 13:29
У Запорізькій області можуть ввести "червоний" рівень епіднебезпеки
27.02.2021, 11:00
Під Енергодаром незаконно вирубали сосни
27.02.2021, 10:28
COVID-19: 169 нових випадків та 10 летальних у Запорізькій області за добу
27.02.2021, 09:15
COVID-19: У Запорізькій області вакцінували 47 людей за добу
26.02.2021, 09:46
В Мелитополе спасли молодого лебедя: ослабел в морозы
26.02.2021, 08:58
У Запоріжжі за звалище виробничих відходів директора можуть посадити на 6 років

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире