Запорізький журналіст розповів, як отримав по ребрах від правоохоронців

Опубликовано: 27.01.2014, 00:22

Близько години тому потрапив під силову зачистку Запоріжжя підрозділами міліції. Вийшов з дружиною і групою колег з маршрутного таксі, що зупинилося на перехресті проспекту Леніна і вулиці Новицького - проспект від Новицького в бік Фестивльної був перегороджений, по ньому з боку площі фестивльної рухалася колона міліціонерів з щитами і кийками.

Ми зупинлися на іншому боці вулиці, маючи намір перейти на інший бік і продовжити йти далі пішки. Міліціонери почали грюкати кийками по щитах і кричати нам, щоб ми забиралися звідтам і не провокували їх. На питання в чому полягає провокація і що відбувається почули нецензурну лайку і погрози.

Ми почали спокійно відходити назад, але в цей час міліціонери почали бігти до нас. Наздогнавши мене один з них в грубій формі наказав мені лягти на землю і вдарив кийком по коліну. Після того, як я впав, він і ще декілька міліціонерів били мене кийками по нирках і голові. Я спробував захистити тіло рукою, внаслідок чого міцно дістав ще й по ліктевому суглобові. В цей час інші міліціонери кийками почали розганяти нашу групку, б'ючи кийками дівчат і кидаючи їх на землю.

Один з міліціонерів проходивши повз мене допоміг мені піднятися, і вони погнали нас по проспекту в бік універмага "Україна", підштовхуючи ударами в спину. На всі спроби з'ясувати в них що відбувається і показати журналістські посвідчення міліцонери нічого не відповідали, відмовлялися показувати свої посвідчення, причин зачистки не пояснювали.

В якийсь момент вони вирішили, що ми рухаємося надто повільно, і почали затягувати нас в підворотню, куди перед тим зайшли декілька з них. Дівчатам вдалося пройти вперед, а мене схопили за одяг і стали силоміць тягнути в бік арки. Я вчепився в холодильник біля кінотератру ім. Довженко і став кликати на допомогу, наші повернулися і почали на них кричати, внаслідок чого менти припинили бити кийками по моїх руках і відривати їх від опори.

Нас продовжили виштовхувати далі проспектом. Вони били нас кийками в спину і кричали, щоб ми йшли додому. "Ми журналісти! Що відбувається?! Це комендантська година?!" - кричали ми. "Да, блять, это военное положение!", - звучало у відповідь. Зрештою, один з більш-менш адекватних ментів (ймовірно, той самий, що допоміг мені піднятися з землі) порівнявся зі мною і настійливо порекомендував зайти в підворотню "бодай на 5 хвилин".

"Пожалуйста! Пожалуйста, зайдите в подворотню! Пожалуйста! На пять минут", - неголосно вмовляв він. Частина нашої групки зайшла в підворітню, частину вони погнали далі. Далі виходити на проспект нам заборонили, погрожуючи розправою. Тимчасом до нашої арки загнали ще декілька чоловік.

Ми зідзвонилися з колегами, яких загубили під час зачистки і разом з людьми почали відходити дворами в бік універмагу. До транспорту дісталися без проигод. Це факти, всі емоції потім.

Новости по теме:
Запорожские театры поборются за награду фестиваля «Сичеславна-2019»
В Одессе сепаратисты под милицией требуют освободить задержанных "героев"
Кто мог довести летчика Владислава Волошина до самоубийства (ВИДЕО)
Чому на Новому мості Дніпра підстрибують автівки
Депутаты оставили запорожцев без лаборатории по контролю за окружающей средой
Мер Дніпра Борис Філатов летить у космос


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

25.09.2020, 11:44
Владельцы элитных авто заплатили в бюджеты Запорожской области 4,4 млн. грн.
25.09.2020, 11:32
В Запорожской области отправляют под суд чиновника-взяточника
25.09.2020, 10:47
Запорожцев приглашают на патриотический забег в память о погибших воинах АТО
25.09.2020, 10:16
В Запорожье временно сократят маршрут трамвая №10
25.09.2020, 09:55
В Запорожье грузовик сбил 18-летнего парня
25.09.2020, 09:50
В Запорожье подросток на велосипеде врезался в авто

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире