Курбан-Байрам:українські мусульмани відзначили своє свято в ісламі (ВІДЕО)

Опубликовано: 21.07.2021, 14:00

 
Курбан-байрам відзначають за 70 днів після свята Ураза-Байрам і дня закінчення посту у священний місяць Рамадан
Від ранку 20 липня у київській мечеті Ар-Рахма на святкову молитву – намаз – збираються мусульмани. Жінки з чоловіками моляться нарізно.
 
 
"Ми сьогодні прийшли в мечеть, щоб виконати святкову молитву. І привітати друзів, братів", – каже вірянин Рустам.
"Є бажані дії, щоб чоловіки одягнули нове гарне вбрання, надушилися міском. Це такі парфуми без спирту. І веселі, життєрадісні прийшли на молитву", – розповідає речниця духовного управління мусульман України Катерина Юрченко.
 
А далі – проповідь від Верховного Муфтія України.
 
"Мусульмани України - це частина багатонаціонального українського суспільства. Треба врахувати, де ми знаходимося, і як повинні діяти для того, щоб і зберегти мир, і щоб наш внесок був на процвітання тієї території, де мусульмани перебувають", - зауважив Верховний Муфтій України Шейх Ахмед Тамім.
Курбан-байрам – свято жертвоприношення. Пов'язують його з ісламським Пророком Авраамом, якому Всевишній наказав принести свого сина в жертву. Коли Пророк був готовий це зробити, Аллах послав йому барана. Тому у цей день приносять у жертву тварин: барана, козу, бика або верблюда.
 
"Одну частину віддаємо близьким та знайомим, одну частину віддаємо нужденним, і одну частину можемо залишити собі. А можемо і не залишати", – пояснює Катерина Юрченко.
Курбан-байрам відзначають за 70 днів після свята Ураза-Байрам і дня закінчення посту у священний місяць Рамадан. Відзначати починають ще напередодні ввечері. Адже в ісламському календарі день починається із заходу сонця. Святкують 4 дні. Та в деяких країнах, буває, і до двох тижнів.
 
Святкують мусульмани пишно: зустрічаються з друзями та рідними, влаштовують бенкети та розваги. А ще – роблять одне одному подарунки.
 
"Ми з друзями, з подругами зберемося. Сьогодні – це в нас день свята, інші три дні називаються днями "аташрік". Ось ці 4 дні не можна тримати пост. Тобто треба їсти, ходити в гості", – переконує вірянка Світлана.
"В ісламі заборонений алкоголь, і відповідно, святкування проходять тверезо, здорово – в здоровому колі. З різними смачними стравами, солодощами, з великою кількістю чаю", – каже вірянин Рустам.
 
"Ось таким чином ми намагаємося, щоб мусульмани України, мусульмани всього світу змогли використовувати дані моменти для розвитку згуртованості, розвитку взаєморозуміння, для знайомства", – зазначив Верховний Муфтій України.
Курбан-Байрам – одне з головних свят в ісламі. Воно знаменує закінчення святого паломництва мусульман до Мекки. Загалом у святкуванні у київській мечеті Ар-Рахма взяли участь кілька тисяч вірян.
 
За матеріалами:  "5 канал"

 

Новости по теме:
В мире отмечают один из важнейших праздников мусульман - Ураза-байрам
Курбан-байрам 2017: главные традиции праздника (ВИДЕО)
Мусульмане всего мира отмечают Курбан-байрам - День жертвоприношения
Мусульмане отмечают праздник Курбан-байрам. Как это происходит (ФОТО + ВИДЕО)
Мусульмане всего мира празднуют Курбан-Байрам
В Крыму вспыхнула еще одна мечеть - сгорели священные писания


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

03.08.2021, 11:29
Запорізький обласний центр зайнятості пропонує сучасні електронні сервіси служби
03.08.2021, 10:23
В Запорожье собака перекусила женщине артериальную вена: пострадавшая умерла в скорой
03.08.2021, 09:54
Пожар в центре Запорожья: эколаборатория рассказала, что попало в воздух
03.08.2021, 09:29
Пожар в Запорожье: многоквартирный дом обещают восстанавливать круглосуточно
03.08.2021, 08:59
COVID-19: в Запорізькій області 37 нових випадків за добу
03.08.2021, 07:01
Пожежа в багатоквартирному будинку Запоріжжя: рятувальники розповіли, як зупиняли вогонь (ВІДЕО)

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире