Коментарі і критика угоди Байдена і Меркель щодо “Північного потоку-2”

Опубликовано: 22.07.2021, 10:34

З угодою про "Північний потік-2" не все гаразд: Омелян вказав на нюанс. Деякі американські сенатори теж критикують угоду між США та Німеччиною щодо газопроводу “Північний потік-2”Спікер ВР Дмитро Разумков вислови глибокого стурбованість у зв'язку з тріваючім будівництвом и можливости введенням в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2", Який Росія вікорістовує як інструмент гібрідної Війни. Цей проєкт Несе пряму загроза енергетічній безпеці НЕ только України, но и всієї Європі.

Сенатори Тед Круз і Джинн Шахін

За словами джерел в Конгресі, сенатори від обох партій працюють над способами «змусити» адміністрацію ввести нові санкції

 
Угода між Німеччиною і США по газопроводу "Північний потік-2" не буде захищати інтереси України. Крім цих країн-підписантів документ повинні підписати українська і польська сторона.
Таку думку в ефірі телеканалу OBOZREVATEL висловив дипломат, міністр інфраструктури України в 2016-2019 роках Володимир Омелян. "У нас є чітке розуміння того, що всі інтереси України не враховані. У кращому випадку це буде компроміс", - заявив він.
він сказав, як Україна могла б посилити свої позиції, якби почала працювати над питанням збереження транзиту газу до Європи раніше.
 
"Перше – європейські і американські партнери повинні були стати співвласниками української труби, весь російський газ мав би закуповуватись на східному кордоні України. Друге – мала бути чітка вимога перед ЄС, що ми потребуємо компенсаторів".
 
На думку ексміністра, компенсатором могло б стати перенесення західних виробництв з Китаю до України. "Україна перетворюється на фабрику для ЄС. Європейські і американські компанії переносять свої потужності з Китаю, з яким начебто Захід ворогує. Це буде швидше, дешевше. З точки зору робочої сили китайці зараз заробляють більше, ніж українці", – наголосив він.
 
"Третє – можуть бути альтернативи з точки зору водневих транспортувань, але я до них ставлюся доволі скептично, бо це історія на 5, 10 а то й 20 років. Плюс водень треба виробляти. Виробничих потужностей для цього в Україні немає", – додав Омелян.
 
Стаття американського видання Politico, в Якій йдет про ті, что США готують угоду з Німеччіною относительно запуску "Північного потоку-2" і, в зв'язку з ЦІМ, Вашингтон просити Київ Не віступаті з публічною критикою цього процесса, є наслідком внутрішньополітічної БОРОТЬБИ в сполучення Штатах.
 
Ніхто не може дозволити собі розмовляти з Україною таким тоном, - Арестович про статтю Politico
 

Слухати з 7.40 хвл.

Обговоримо з Німеччиною і США, як їх домовленість по "Північному потоку - 2" може зменшити ризики з безпеки для України, - Кулеба

"І будемо готові представити нашу позицію, коли комплексно і детально проаналізуємо те, що запропоновано", - додав Кулеба.
 
У той же час глава МЗС України вказав, що є фундаментальна проблема в зв'язку з цим, а саме чи готова Росія виконувати належним чином свої зобов'язання.
 
"Вона пов'язана з тим, що нам до сих пір не зрозуміло, чи готова Росія виконувати належним чином свої зобов'язання і свою частину, коли йде про енергетичну безпеку України та збереженні ролі України, як транзитної держави
 
"Не розумію, як Німеччина може гарантувати транзит газу по території України", - Вітренко.
 
 
Глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко коментуючи повідомлення про домовленості США і Німеччини по "Північному потоку - 2", вважає, що третя сторона не може гарантувати транзит газу через територію України .

За матеріалами: Діалог.ua, Obozrevatel, Еспресо, Цензор.Нет

 

 

Новости по теме:
Меркель відправляє у Штати делегацію для переговорів
Курт Волкер: я є противником "Північного потоку-2" і не долучений до його лобізму
Німеччина погодилася на консультації щодо "Північного потоку-2"
США і ФРН готові оголосити про угоду з ПП-2 - WSJ
Bloomberg про гарантії для України в угоді ФРН і США щодо "Північного потоку – 2"
У США скандал через скасування санкцій щодо "Північного потоку-2"


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

30.07.2021, 11:00
Онлайн-репортаж с сессии Запорожского горсовета: продолжение противостояния мэра и депутатов (ФОТО)
30.07.2021, 09:36
У курортному Бердянську оперативники викрили серійного крадія
30.07.2021, 09:28
У Запоріжжі під час пожежі рятувальники евакуювали 35 людей
30.07.2021, 09:22
На Запоріжжі патрульна поліція нагадала, де контролює швидкість
30.07.2021, 09:13
На Запоріжжі у підозрюваного в квартирній крадіжці знайшли "арсенал": 900 патронів, пістолети та "інструменти" (ФОТО)
30.07.2021, 08:09
COVID-19: у Запорізькій області 44 нових та 2 летальних випадки за добу

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире