УРЯД РОЗРОБИВ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ЛЮДЕЙ І БІЗНЕСУ У РАЗІ ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ

Під час чергового засідання Кабінету Міністрів України прем’єр-міністр Денис Шмигаль  зробив заяву про готовність роботи з парламентом щодо розробленої урядової програми для підтримки людей і бізнесу, яка з’явилася за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. 


За словами прем’єр-міністра, у разі запровадження посиленого карантину підтримка людей та бізнесу є дуже важливим кроком, до якого усі гілки влади повинні підійти з почуттям максимальної відповідальності. Також він зазначив що саме пропонується у програмах підтримки: 


- Перше — це допомога фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам, чия сфера діяльності може потрапити під закриття через можливі карантинні обмеження. Працівники та ФОПи зможуть отримати матеріальну допомогу в розмірі 8 тис. грн., - заявив Денис Шмигаль, цитує його “Урядовий портал”.


 Відштовхуючись від розрахунків, у разі посилення карантину програмою зможуть скористатися понад мільйон українців, а загальний обсяг видатків за цим напрямком становитиме 10 млрд грн. 


- Якщо через загострення ситуації з пандемією будуть запроваджені посилені заходи, то запланована також програма збереження робочих місць.  Роботодавці  зможуть отримати до 8 тис. грн одноразової матеріальної допомоги на кожного працівника, робочий час якого скорочено або буде скорочено внаслідок впровадження таких заходів, — повідомив Денис Шмигаль.


Урядовцем було зазначено, що підприємства, які зупиняють роботу в разі впровадження жорсткого карантину, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. Також прем’єр-міністр додав, що всі ці програми будуть спрямовані на розгляд у Верховну Раду. 


- Для близько 120 тисяч юридичних осіб буде закладено майже 1,5 млрд грн. Крім того, від сплати податків і зборів, включно з ЄСВ, на час таких карантинних обмежень будуть звільнені майже 200 тисяч фізичних осіб-підприємців першої групи, - сказав  Денис Шмигаль.


Під час проведення засідання Урядом було ухвалено рішення про запровадження додаткових інструментів підтримки людей та бізнесу, які діяли під час карантину навесні. 


- Сьогодні ми ухвалюємо рішення про продовження виплат на дітей ФОПам, які вимушені обмежити свою роботу через карантин. Тобто, коли в родині підприємця є діти віком до 10 років, держава буде допомагати з їх забезпеченням. Приблизно 2 тисячі гривень на кожну дитину буде виплачено, - повідомив прем’єр.


Очільник Уряду  додав, що всі заявки, які були подані у травні-серпні місяці за цією програмою, буде продовжено автоматично. А щодо фінансування, то згідно вищезазначеної програми для українських родин до кінця року воно складе майже 1 млрд грн.


Також Кабінетом Міністрів  було підтримано рішення з приводу надання державних гарантій на портфельній основі за кредитами для малого та середнього бізнесу. Денис Шмигаль зазначив:


- Пропонується, щоб держава гарантувала до 80% тіла кредиту, який підприємець бере у банку. Це так само має сприяти більш доступному кредитуванню. Строк таких гарантій може бути від 1 до 10 років. Тобто, ми виконуємо обіцянку про те, що малий та середній бізнес в Україні отримає доступ до «дешевих грошей». 


Отже, згідно зі слів Прем’єр-міністра, ідеться про додаткові 5 млрд грн, які будуть спрямовані на здешевлення позик для більшої кількості підприємств.


Також цю інформацію можна переглянути на офіційній сторінці Прем’єр-міністра у facebook: https://www.facebook.com/dshmyhal/

Добавлено: 28-11-2020, 11:23
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх