Рожкову зі співробітниками НБУ підозрюють в держзраді через роботу з Kroll

Таке розслідування міг ініціювати новий глава Нацбанку Кирило Шевченко або хтось із співробітників Офісу президента

Проти першого заступника глави Національного банка України Катерини Рожкової і деяких співробітників НБУ ведеться розслідування за підозрою в державній зраді.

Про це з посиланням на відповідний документ Офісу генерального прокурора, пише Kyiv Post.

Як зазначається, звинувачення ґрунтуються на тому, що Рожкова найняла іноземне детективне агентство Kroll, яке розслідувало виведення з ПриватБанку понад $5,5 мільярда його колишніми власниками.

Рожкову і декількох чиновників Нацбанку також підозрюють в розтраті держкоштів через найм компанії Kroll Inc., консалтингової фірми AlixPartners і юридичної фірми Hogan Lovells і Asters. За даними видання, підозри їм поки не пред'явили.

Своєю чергою в коментарі Kyiv Post Рожкова заявила, що їй нічого не відомо про висунутих звинуваченнях, але в нападках на співпрацю НБУ з іноземними компаніями немає нічого нового. «Це просто сюр», - написала вона у відповідь на прохання прокоментувати ситуацію.

Водночас джерело видання розповіло, що таке розслідування міг ініціювати новий голова Нацбанку Кирило Шевченко або хтось зі співробітників Офісу президента. Розслідування ведуть СБУ і Державне бюро розслідувань.

Відзначається, що хоча у НБУ був доступ до великої кількості інсайдерської інформації, яка могла б викрити незаконні схеми всередині ПриватБанку, йому була потрібна зовнішня допомога, щоб з'ясувати масштаби виведення коштів і підготувати успішний судовий позов. У Kroll був доступ до інформації Міністерства фінансів США, а також до інструментів для аналізу обсягу автоматичних транзакцій, задіяних в схемі з виведення коштів з ПриватБанку. Компанії також допомогли Україні підготуватися до позовів проти ексвласників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова в Високому суді Лондона.

Раніше також повідомлялося, що Державне бюро розслідувань (ДБР) почало досудове розслідування щодо причетних до неправомірної розтрати коштів на юридичні послуги компанії "Астерс Консалт" ПриватБанку і зловживань співробітників Національного банку України (НБУ), зокрема, першої заступниці голови Нацбанку Катерини Рожкової.

Йдеться про нібито завищену вартість юридичних послуг компанії "Астерс Консалт", що надаються ПриватБанку. Саме ця юридична підтримка дозволила банку подати позови проти колишніх власників банку і забезпечити його юридичний захист в ході більш ніж шести сотень позовів, ініційованих Ігорем Коломойським після націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо, що американська компанія з корпоративних розслідувань Kroll розсекретила схему, згідно з якою український олігарх Ігор Коломойський разом з бізнесменами Ігорем і Григорієм Суркісами виводили кошти з ПриватБанку під час його націоналізації. Цей факт вказується в звіті компанії, опублікованому в 2017 році.

Глава Нацбанку заявив, що НБУ не буде змінювати політику щодо націоналізованого "ПриватБанку", з яким судяться колишні власники - олігархи Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

15 червня 2020 року Національний банк України відкликав кілька мільярдних позовів до компаній Коломойського після того, як 5 червня Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Національного банку України, Кабміну та ПриватБанку, скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з ПриватБанком особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.

Сьогодні Коломойський знову в судовому порядку намагався повернути собі націоналізований Приватбанк. Через чотири роки в Україні не завершено жодного розслідування, яке б довело шахрайство і виведення коштів із банку колишніми акціонерами та менеджерами. Позиції ексвласників зміцнюються, а нинішнього власника, тобто держави, — слабшають.

Нагадуємо:

У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".

Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 мільярдів гривень.

У вересні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтвердив правомірність прийнятого Нацбанком рішення про віднесення "Приватбанку" до категорії неплатоспроможних, відхиливши позов клієнта банку.

Детективна агенція Kroll за підсумками аудиту Приватбанку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

4 грудня 2018 року суд видав наказ про всесвітній арешт активів  екс-власників банку і зазначених шести компаній на суму більше 2,5 млрд доларів.

За матеріалами: ZN,UA, ЕП
Добавлено: 19-03-2021, 07:45
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх