Комуністка Александровська відсудила в України 19 тисяч євро в ЄСПЛ

Аллу Александровську обвинувачують у посяганны на територіальну цілісність України.

Обвинувачена в сепаратизмі комуністка з Харкова відсудила в України 19 тисяч євро в ЄСПЛ 

За даними СБУ, Александровська і її син працювали на спецслужби РФ

Україна повинна виплатити 19 тисяч євро колишньому народному депутату від КПУ Алли Александровської, обвинуваченій у сепаратизмі і дачі хабара посадовій особі. Відповідне рішення Європейського суду з прав людини ухвалив 25 березня.

Суд визнав необгрунтованим арешт Александрівської в 2016 році і визнав «надмірним» її тримання під вартою протягом чотирьох місяців. Те що, підозрювану під час судових засідань тримали в металевій клітці, в ЄСПЛ розцінюють як «приниження гідності».

Адвокат Олександр Шадрін порівняв рішення за позовом Александрівської з аналогічним рішенням за позовом колишнього мера Слов'янська Нелі Штепи, якій Україна виплатила 3 600 євро.

«Аналогічні порушення: незаконне затримання, незаконний арешт, тримання в металевій клітці», - пояснив адвокат у коментарі «Суспільному».

Згідно з рішенням ЄСПЛ, Александрівській належить 15 600 компенсації моральної шкоди та 3 563 євро компенсації інших витрат. 3 000 євро з цієї суми має бути переведено на рахунок одного з чотирьох адвокатів комуністки.

 


За даними слідства, Алла Александровська і її син Олександр, який переховується в Росії, за завданням російських спецслужб намагалися підкупити керівництво і депутатів місцевих рад у Харківській області для ухвалення на сесіях звернень до парламенту і президента про внесення змін до Конституції щодо федералізації. Зокрема, Александрівській інкримінують пропозицію 9 тисяч доларів меру міста Південне.

Чотири місяці підозрювана провела в СІЗО, потім її перевели під домашній арешт. У грудні 2016 року прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо Александровської. Справа досі перебуває на розгляді в суді першої інстанції.

За матеріалами: ZN,UA
Добавлено: 26-03-2021, 08:30
0

Похожие публикацииДобавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Наверх