Падіння зарплат в Україні: які сфери найбільше постраждали через локдаун
В Україні після посилення карантину поступово зменшилась середня заробітна плата. Більшість роботодавців пропонували суму, яка є значно нижчою, ніж середня на ринку.
Джерело: grc.ua
Наприкінці березня – на початку квітня середня компенсація становила 17 468 гривень. Вже наприкінці квітня ця сума зменшилась на 403 гривні й становила 17 065 гривень на місяць.
Які сфери постраждали
Через впровадження карантину найбільше постраждали сфери, пов'язані з мистецтвом, виробництвом та роботою з людьми. Наприклад, зниження зарплати у категорії "Спорт, фітнес" склало 48%, а в категорії "Мистецтво та медіа" – 36%.
Також на 29% знизились посадові оклади у державних службовців. Зокрема, сума зменшилась з 22 650 гривень до 16 000 гривень.
Зверніть увагу!
За даними Держстату, реальна заробітна плата в Україні за рік збільшилася на 9,5%. Найбільше вона зросла у сфері охорони здоров'я.
У яких галузях зросли оклади
Втім, навіть попри локдаун, є сфери, які показали зростання окладів. Мовиться про:
- IT, телеком – на 26%;
- юриспруденцію – на 29%;
- консалтинг – на 25%;
- топменеджмент – на 19%;
- видобуток сировини – на 18%;
- страхування – на 17%;
- маркетинг – на 6%;
- науку та освіту – на 3%.
У “Слузі народу” хочуть прив’язати прожитковий мінімум до середньої зарплати.
Варто зауважити, що попри підвищене навантаження на медичну систему та нестачу персоналу, зарплати медиків наприкінці квітня, у порівнянні з початком місяця, зменшились на 1 555 гривень.
Яку зарплату пропонували роботодавці
Більшість українських роботодавців гарантували значно нижчу заробітну плату, ніж середня на ринку. Наприклад, 57% вакансій наприкінці квітня пропонували суму у розмірі 9 700 гривень на місяць. Інші 23% роботодавців – від 19 500 гривень на місяць.
Ще 11% компаній були готові платити від 29 200 гривень. Натомість зарплату від 39 000 гривень на місяць пропонували лише 9% роботодавців.
За матеріалами: 24.tv.ua