Три з чотирьох вакцин, якими щеплюють українців, не визнані в ЄС (ВІДЕО)

Чи впусккатимуть до Європи? Три з чотирьох вакцин, які використовують в Україні, не зареєстровані в Європейському Союзі

По 12 годин на ногах. Пані Наталя працює в аеропорту "Київ". Разом із колегами реєструє пасажирів на рейси. Розповідає: буває, що на борт не допускають по пів сотні пасажирів на добу. І все через неуважність самих подорожувальників.


"Головна проблема, що пасажири не читають правила авіакомпаній, чи авіакомпанія займається транзитом. У деяких аеропортах, куди, наприклад, у нас літає Wizzair, загалом немає транзитної зони. Багато проблем із заповненням електронних форм. У кожної країни вона своя", – пояснила начальниця зміни служби пасажирського обслуговування аеропорту "Київ" Наталія Невгад.

За годину до початку реєстрації на рейс працівники отримують інформацію про правила в'їзду до певної країни. Але подекуди ці вимоги змінюються мало не кілька разів за день. Таке було на початку червня з Туреччиною. Обов'язковий ПЛР-тест для в'їзду то запроваджували, то знову скасовували. Закрити очі на порушення і таки пропустити пасажира без необхідних документів не можуть. За таке аеропорт отримає солідний штраф – щонайменше 1000 доларів. Але вже незабаром кількість відмов може зрости.

Кабмін зобов'язав людей, прибулих із чотирьох країн, проходити тест на коронавірусНі Covishield (Індія), ні AstraZeneca-SKBio (Південна Корея) не мають дозволу на використання в ЄС. Також у списку ЕМА немає китайської вакцини CoronaVac.

Три з чотирьох вакцин, які використовують в Україні, не зареєстровані в Європейському Союзі. Таке повідомили тамтешні медичні чиновники. А це означає, коли ЄС офіційно відкриє свої кордони для вакцинованих українців, то щеплені індійською та корейською AstraZeneca, а ще китайським Sinovac – таким правом скористатися не зможуть. Утім потрапити до окремих країн таки вдасться.

"Україна використовує ті вакцини, які схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров'я, які підтвердили свою ефективність і використовуються у багатьох країнах, зокрема у Британії та Канаді, якщо говорити про CoviShield. Євросоюз сказав, що кожна країна – Греція окремо, Іспанія окремо, Франція окремо – самостійно приймає рішення автоматичного визнання вакцин, які не пройшли реєстрацію в Європейському агентстві з лікарських засобів", – зауважив голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики Федір Лапій.

Румунія, Греція, Угорщина та Іспанія вже визнали всі вакцини, які використовує Україна. А от Німеччина готова впускати українців, вакцинованих лише Pfizer. Перемовний процес триває, запевняють в уряді.

"Якщо усі країни будуть запроваджувати міжнародні сертифікати вакцинації, то в Україні всі, хто пройде повний курс щеплень, отримає міжнародне свідоцтво, яке відкриє кордони", – заявив голова МОЗ Віктор Ляшко.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію в Україні вже видають – після другого щеплення. Отримати його можна у сімейного лікаря. Це не відкриває всі кордони Євросоюзу. А знову ж таки, лише до окремих країн, які готові впускати українських туристів за цим документом. Тому варто уважно читати правила в'їзду до кожної європейської держави.

Європейський же сертифікат здоров'я – це інший документ. Запровадити його в Євросоюзі мають до кінця місяця. А от український варіант цього сертифіката варто очікувати вже після 1 липня.

Міжнародне свідоцтво отримає, а от на європейський сертифікат здоров'я поки що претендувати не може. Ірина пройшла повний курс щеплення, але її вакцини не використовують у ЄС.

"Я не обирала вакцину, я вважаю, що краща вакцина – це зроблена. Тому за рекомендацією свого лікаря, я зробила за першої можливості. Для мене це питання здоров'я, тому перш за все я цим і керувалася. Звичайно, це був би приємний бонус щодо подорожей. Звичайно, трішки почуваєшся ошуканим. Адже тебе щепили не тим, чим декларували. Але я впевнена, що ситуація швидко зміниться", – каже Ірина Земляна.

Індійська та корейська AstraZeneca ідентичні до цієї ж вакцини європейського виробництва, наголошують у Національної групі з питань імунопрофілактики. Тобто ці препарати, як і китайський Sinovac, якісні та безпечні.

За матеріалами:  "5 канал"
Добавлено: 24-06-2021, 16:30
0

Похожие публикацииДобавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Наверх