Секретна в’язниця «ДНР»: 15 терористам оголосили підозри (ДОКУМЕНТ)

Проросійські найманці «ДНР» на території колишнього заводу «Ізоляція» загальною площею сім гектарів влаштували підпільну катівню

За підрахунками ООН, протягом 2014-2021 років в підпільній тюрмі «Ізоляція» у Донецьку під вартою тримали сотні людей

Донецька обласна прокуратура заявила, що 15 бойовикам «міністерства державної безпеки» («МДБ») «ДНР» оголошено підозри за незаконне позбавлення волі, катування та жорстоке поводження арештантів у підпільній в’язниці Донецька «Ізоляція». Про це йдеться у відповіді на запит «Главкома».

Серед підозрюваних четверо бойовиків з числа керівного складу підпільної в’язниці «Ізоляція», четверо конвоїрів та семеро оперативних співробітників.

Підозри вручено заочно за ч. 1 ст. 149 (торгівля людьми), ст. 258-3 (створення терористичної групи або терористичної організації), ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань), ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб) ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу.


(для перегляду натисніть на зображення)

Крім цього, як з’ясував «Главком», 29 липня Головне слідче управління Нацполіції у Донецькій області викликало громадянина Миколу Токаренка для вручення підозри у кримінальному провадженні щодо катівні «Ізоляція».


(для перегляду натисніть на зображення)

За відкритими відомостями, Токаренко працює головою військового трибуналу «ДНР». До зради і переходу на службу до терористів займав посаду голови суду Калінінського району Горлівки. Причетний до знущань над українськими заручниками.

Як повідомляв «Главком», на початку липня управління Верховного комісара ООН з прав людини оприлюднило доповідь про тортури і жорстоке поводження в контексті збройного конфлікту на сході України протягом 2014-2021 років. За оцінками колишніх затриманих, у 2017-2018 роках в «Ізоляції» постійно тримали під вартою від 40 до 70 осіб. Натомість управління Верховного комісара ООН з прав людини вважає, що за 2014-2021 роки в «Ізоляції» під вартою перебували сотні людей. 
Добавлено: 30-07-2021, 14:00
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх