Головні проблеми вакцинації людей похилого віку

Люди похилого віку вакцинуються неохоче.

Інфекціоніст назвав головні проблеми вакцинації людей похилого віку 

Україна підготувалася до нової хвилі коронавірусу з точки зору надання меддопомоги краще, ніж рік тому. Однак головним завданням на сьогодні залишається вакцинація людей похилого віку, які складатимуть основний контингент тих, хто потребуватиме госпіталізації через тяжкий перебіг захворювання. Про це розповів в інтерв'ю ZN.UA лікар-інфекціоніст, дитячий імунолог Федір Лапій.

За його словами, з початку епідемії люди похилого віку були визначені як пріоритетна група для вакцинації.

"Сьогодні вакцини є. Соціологічні опитування свідчать про те, що люди похилого віку бажають вакцинуватися. Однак рівень охоплення вакцинацією серед них - низький. І це - основна проблема. Необхідно розуміти, де є бар'єри. Те, що відбувається в інформаційному просторі, в тому числі висловлювання деяких лікарів, головних лікарів, саме по собі створює досить перешкод. На жаль, ми маємо багато свідчень того, що самі медичні працівники відмовляють літніх людей від вакцинації. Крім того, багато людей похилого віку влітку виїжджають в село, на дачі або взагалі живуть в селах. І це вже проблема і фізичної доступності пунктів щеплення", - розповів Лапій.

За його словами, на сьогодні кількість офіційних випадків захворювання потроху починає рости. Люди похилого віку складатимуть основний контингент тих, хто потребуватиме госпіталізації через тяжкий перебіг захворювання, що в свою чергу буде перевантажувати систему надання медичної допомоги, від чого можу страждати інші пацієнти.

"Зараз все більше відкривається центрів масової вакцинації. Літніх людей там або пропускають поза чергою, або створюють для них окремі черги або спеціальний час. Ми вважаємо, що частково це вирішить проблему і допоможе мінімізувати втрати, які у нас будуть під час наступної хвилі. Ми не говоримо, що попередимо наступну хвилю. Це неможливо, навіть якщо зараз ми провакцинуємо 10-20 мільйонів осіб. Завдання - мінімізувати навантаження на систему надання медичної допомоги та кількість втрат через Covid-19", - підсумував Лапій. 
Добавлено: 5-08-2021, 13:00
0

Похожие публикацииДобавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Наверх