Аеропорт "Житомир" прийняв перший міжнародний рейс

Літак, який першим приземлився на аеродромі в Житомирі, прилетів зі США

Аеропорт "Житомир" прийняв перший міжнародний рейс. Про це 13 серпня у Facebook поінформувала Державна прикордонна служба України.
"Учора в новоствореному міжнародному пункті пропуску для повітряного сполучення "Житомир" прикордонники оформили перший рейс", – ідеться в повідомленні.

Літак, який першим приземлився на аеродромі, прилетів зі Сполучених Штатів Америки з двома громадянами України на борту. Він візьме участь у космічному фестивалі Korolоv Avia Fest 2021, який відбудеться в ці вихідні в Житомирі.

Контекст:
Аеропорт у Житомирі було засновано 1939 року, а після розвалу СРСР його використовували авіалюбителі. У листопаді 2011 року Державіаслужба України виключила аеродром Житомира з реєстру цивільних аеродромів України та анулювала свідоцтво про його реєстрацію.

У грудні 2015 року Державіаслужба видала сертифікат на аеродром, який дозволяє йому знову приймати літаки.

7 жовтня 2020 року створена за дорученням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля комісія визнала аеропорт "Житомир" готовим для здійснення міжнародних перевезень, писало інтернет-видання "Житомир.info".

У червні 2021 року управління капітального будівництва Житомирської міськради оголосило тендер на реконструкцію аеродромного комплексу в Житомирі. Як зазначено на ресурсі ProZorro, його очікувана вартість становить 476,3 млн грн. Реконструювати комплекс підрядник має до кінця поточного року.

Новий пункт пропуску в аеропорту "Житомир", який функціонує цілодобово, відкрили згідно з розпорядженням Кабміну від 30 червня цього року.

За матеріалами: Гордон
Добавлено: 13-08-2021, 14:30
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх