Волонтери знайшли дитину, що загубилася на Говерлі

В українських Карпатах був знайдений Олексій Стефанцев 2015 року народження, який 14 серпня, відстав від групи туристів під час підйому на гору Говерла. На пошуки 6-річного хлопчика поліція направила всі підрозділи із залученням служби рятувальників і волонтерів.

Як повідомляє пресслужба Державної служби з надзвичайних ситуацій, хлопчик блукав біля смт Ворохта Івано-Франківській області. Після проведення попередньої установки особистості, з’ясувалося, що це саме Альоша Стефанцев (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Дитину, яка, незважаючи більш ніж добові поневіряння, знаходиться в задовільному стані, спустили до щасливих батьків. До цього вони встигли поговорити з сином телефоном одного з координаторів пошукової операції.Хлопчик відстав від групи туристів під час підйому на гору Говерла.
Рятувальники створили сім пошукових груп, які обстежили територію по певних зонах і секторам. Також зазначалося, що опадів у цій місцевості не було, температура повітря становила приблизно +12 градусів.

Для проведення пошукових робіт було залучено 196 осіб та 20 одиниць техніки, сім собак, квадрокоптер, а саме:

  • ГСЧС — 57 осіб, 2 собаки, 11 од. техніки (з них 1 квадрокоптер)
  • Нацполіція — 37 осіб, 4 од. техніки і 1 собака;
  • НГУ — 30 осіб та 2 од. техніки;
  • ВСУ — 11 осіб;
  • волонтери — 21 осіб, 2 од. техніки та 4 собаки;
  • працівники Карпатського національного природного парку — 24 особи та 1 од. техніки;
  • працівники лісового господарства — 16 осіб.

Як відомо, Говерла є найвищою горою українських Карпат і найвищою точкою України. Її висота — 2061 метр над рівнем моря. Вона розташована за 17 кілометрів від кордону з Румунією. В цілому найвищої горою Карпат є Герлаховський Штит висотою 2655 метрів (територія Словаччини).Раніше повідомлялось, як саме шестирічна дитина, який був під наглядом тітки та дядька, а також бабусі, відстав від групи альпіністів.
З бабусею, старшим братом та тіткою із її сім'єю Олексій близько другої дня вирушив із Заросляка. Мандрівники обрали найлегший — зелений маршрут — завдовжки майже 5 км. Дитина загубилася на першому ж кілометрі. Проте рідні це зрозуміли аж 2 години потому.
«Я постійно бачила його кепочку. А потім вже не бачила. Я думала, він підніметься вище і зустрінеться з усіма. Коли я вже зустрілася з дочкою, дітьми, виявилося, що його нема», — розповідає бабуся.

"Моя сестра разом з чоловіком, з моєю мамою, моїми двома дітьми та її сином йшли на Говерлу. Ми на той час були в дорозі у Яремчі. Планували, що вирушимо завтра, бо запізнюємося. І в дорозі сестра каже, що вона з дітьми відірвалася наперед, а наша мама з молодшим сином – позаду, їм важче було йти. Звичайно, було дуже багато людей. Одні піднімалися, інші – спускалися. Загубитися серед людей було легше, ніж просто у лісі. Мама кликала Олексійка, час від часу він повертався, а потім біг наперед, бо хотів догнати старшого брата. А вже якоїсь миті вона його не побачила", – каже матір хлопчика Мар’яна Стефанців.

За матеріалами: OBOZREVATEL
Добавлено: 16-08-2021, 07:30
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх