"Слуги народу" пропонують оподаткувати різні види підробітку

Про це йдеться в публікації "Економічної правди", повідомляє Цензор.НЕТ. Журналістам вдалося ознайомитися з текстом змін до Податкового кодексу. Автором проєкту є голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики "слуга народу" Данило Гетманцев. Мета змін - заохотити українців працювати легально.
"Законопроєкт пропонує скасувати ЄСВ та військовий збір, натомість встановити збільшений ПДФО. Його розмір у перший рік дії реформи встановлять на рівні 30% з поступовим зниженням до 25% – на 1% упродовж п'яти років", - пише "Економічна правда".
Зміни також передбачають, що всі операції з підробітку проходитимуть через касовий апарат.
Пропонується оподаткувати такі підробітки:
- таксі;
- здавання житла в оренду;
- робота дресирувальником собак;
- тамадою на весіллях;
- ландшафтним дизайнером;
- фотографом;
- художником;
- нянею;
- домашнею прислугою;
- перукарем на дому;
- ремонтні роботи;
- манікюр та педикіюр на дому;
- послуги психотерапевтів;
- астрологічна та спіритична діяльність.
Офіційні документи ще не опубліковані. Однак за повідомленнями ЗМІ, передбачається, що ставка податку на такі доходи становитиме 5,5%. Для його сплати громадянам необхідно буде зареєструватися у податковій та використовувати касовий апарат.
Втім, податкова ставка може виявитися вищою за 5,5%. У разі якщо загальна сума доходу від підробітку перевищить 153 мінімальні зарплати на рік, розмір податку збільшиться більш ніж у 3 рази – до 18%.
Виходячи з того, що до жовтня 2022 року розмір мінімалки в Україні становитиме 6,5 тис. грн (потім – 6,7 тис. грн) йдеться про такі суми:
994,5 тис. грн на рік (1,025 млн грн на рік);
82 875 грн на місяць (84,425 грн на місяць).
При цьому зазначається, що розраховуватиме суму податку буде податкова. Платник же отримуватиме через Дію звіти з інформацією про суму, необхідну для сплати. Сплачувати цей податок потрібно буде щомісяця (за підсумками попереднього місяця).
За розрахунками експертів Інституту соціально-економічної трансформації, у 2020 році через схеми з ухилення від оподаткування при виплаті зарплат бюджет втратив понад 140 млрд грн.