Україна та Велика Британія підписали Декларацію єдності: ключові положення

Україна та Велика Британія підписали Декларацію єдності, що встановлює принципи союзницької взаємодії. Про це повідомляється на сайтах президента України та офісу прем'єр-міністра Великої Британії.

"Ми підписали з паном прем'єр-міністром Декларацію єдності – документ, що фіксує принципи нашої взаємодії та взаємопідтримки. Це новий рівень відносин... Маємо сильний оборонний пакет від Великої Британії. Ми погодили потужну кількість броньованої техніки, постачання далекобійної зброї й домовилися почати підготовку українських пілотів", - заявив Зеленський.

У тексті декларації йдеться про те, що Британія вже надала Україні майже 4 мільярди фунтів стерлінгів військової, гуманітарної та економічної підтримки. Так, вона стала найбільшим постачальником військової допомоги Україні після Сполучених Штатів, надавши військову підтримку в розмірі 2,3 млрд фунтів.

"Підтримка Великої Британії продовжуватиме сприяти всім трьом сферам: земля, повітря, море. Сполучене Королівство буде продовжувати надавати гуманітарну допомогу, підтримувати бюджет та економіку України, а також допомагати відновлювати енергетичну мережу України та іншу цивільну інфраструктуру, яка постраждала від незаконних авіаударів росії", - зазначають в офісі британського прем'єр-міністра.

Крім того, у документі наголошується, що Британія напередодні саміту НАТО у Вільнюсі працюватиме з членами Альянсу над "поглибленням оперативної сумісності України з НАТО і прискоренням переходу України на стандарти НАТО".

Також Міністерство закордонних справ Великої Британії вводить новий пакет санкцій проти росії. Під обмеження потрапили низка чинних і колишніх російських чиновників, а також військові підприємства.

Нагадаємо, що 8 лютого Володимир Зеленський прибув із робочим візитом до Великої Британії. Це друга поїздка президента України за межі країни з початку повномасштабної війни.
Добавлено: 9-02-2023, 10:01
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх