Громадянського журналіста Рустема Шейхалієва з тимчасово окупованого Криму етапували до російської в'язниці

З тимчасово окупованого Криму громадського журналіста Рустема Шейхалієва етапували до в'язниці Єнісейська в Красноярському краї рф. 26 квітня журналіст надіслав дружині електронний лист, в якому повідомив, що з 25 квітня перебуває в Єнісейську. До цього тиждень впробув у СІЗО Красноярська. Про це «Кримській солідарності» повідомила його дружина Сурія Шейхалієва.

Довідка:
Рустем Шейхалієв – учасник сфабрикованої справи росіян «другої сімферопольської групи “Хізб ут-Тахрір”» та незаконно ув'язнений громадський журналіст.

«Сказав, що після прибуття до Єнісейська в нього забрали всі особисті речі, поклали їх у каптерку. Видали тюремну робу, в якій він там ходитиме там», — розповіла дружина Рустема Шейхалієва.

27 березня 2019 року в Криму в мікрорайонах Кам’янка та Строганівка Сімферополя в десятках будинків кримських татар одночасно відбулися наймасовіші обшуки. Через значний обсяг матеріалів окупанти розділили кримінальну справу з 25 учасників на п’ять п’ятірок підсудних. Про це розказали у подкасті «Справа 25».

Згідно з вироком суду від 24 листопада 2022 року, Енвера Аметова та Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а цивільних журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Аріфмеметова — до 14 років. Перші чотири роки вони проведуть у в’язницях, потім усіх переведуть до колонії. Підсудні не визнали себе винними й вважають своє переслідування політичним.


Нагадаємо, Паноптикон повідомляв, що триває акція підтримки політв'язнів «Листи до вільного Криму».

Згідно з акцією, можна надіслати листи політв'язням на фізичну адресу або онлайн з 19 лютого до 19 травня включно. Це потрібно для того, щоб підтримати людей, яких незаконно засудили росіяни.

За даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, станом на 19 лютого 2024 року Росія тримає в неволі 208 кримських політв’язнів, 125 з них – кримські татари.

«Публічність створює додатковий захист бранців Кремля та важіль тиску на РФ, щоб вона звільнила наших громадян. Ми проводимо роботи з міжнародними організаціями, долучаємо інформацію про бранців Кремля до міжнародних доповідей та резолюцій, до всіх заходів на урядовому та президентському рівнях», – розповів Олексій Ільницький.

Алгоритм про те, як написати лист, доступний за посиланням:
https://zmina.info/instructions/branczi-kremlya-yak-napysaty-lysta-politvyaznyu/

Поштова адреса (надсилання за кошти відправника): Центр інформації про права людини, а/с В-539, м. Київ, 01001
Email: [email protected]

Фото: «Кримська солідарність»
Крим, журналісти, права людини, злочин
Добавлено: 3-05-2024, 23:58
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх