Про що говорили Байден з Путіним у своїй першій розмові
Телефонну розмову Джо Байдена з Володимиром Путіним ініціювала російська сторона. Президент США погодився, однак перед нею провів консультації зі союзниками.
Президенти обговорили Україну й Навального
Президент США Джо Байден у вівторок вперше з моменту вступу на посаду розмовляв з президентом Росії Володимиром Путіним.
Джерело: Reuters з посиланням на прессекретаря Білого дому Дженніфер Псакі, сайт Кремля
Деталі: Псакі оголосила про телефонну розмову між двома лідерами на своєму щоденному брифінгу. Повідомляється, що президент США висловив стурбованість з приводу дій Росії, включаючи поводження з ув'язненим критиком Кремля Олексієм Навальним.
Вона сказала, що серед тем були пропозиції Байдена про продовження нового договору СНО з Росією на п'ять років і рішуча підтримка суверенітету України США перед обличчям триваючої російської агресії.
А ось на сайті Кремля інформація про розмову відрізняється.
Там кажуть, що співрозмовники "висловили задоволення" у зв'язку з обміном нотами про продовження Договору СНО-3, а також обговорили ряд питань. На російському сайті не згадують про Навального.
Дослівно: "Серед міжнародних тем порушувалися односторонній вихід США з Договору з відкритого неба, проблематика збереження Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми, внутрішньоукраїнське врегулювання, а також російська ініціатива про проведення саміту постійних членів Радбезу ООН.
Підготовка Байдена до розмови з Путіним
Американський лідер погодився, але виявив бажання спершу підготуватися до неї разом зі своїм штабом. Крім того, Байден проконсультувався що цього з європейськими партнерами, зокрема лідерами Великої Британії, Франції та Німеччини.
Президент США зателефонував голові НАТО Єнсу Столтенбергу, "щоб запевнити в прихильності країни до Альянсу, заснованого як оплот проти російської агресії",
– йдеться у повідомленні.
За інформацією видання, Байден сказав Путіну, що Сполучені Штати "будуть захищати себе і вживатимуть заходів, які можуть передбачати подальші санкції, щоб гарантувати, що Москва не буде діяти безкарно".
В цілому бесіда лідерів Росії й США носила діловий і відвертий характер. Домовлено про підтримку контактів".