Клімкін про зустріч Байдена і Путіна: Україну можуть поставити на паузу

На переговорах між президентом США Джо Байденом і президентом Росії Володимиром Путіним питання України може не стати головним.

Клімкін: Нас ніхто не здасть

Таку думку колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив 27 травня в ефірі телеканала "Україна 24".

"Кожен переслідує свої інтереси, ми ж не наївні. Ми прекрасно розуміємо, що для Байдена №1 – це американські інтереси. Я впевнений, що нас ніхто здавати не буде, але чи буде це пріоритет №1 на зустрічі Байден – Путін... Є Китай, інші питання – і від цього багато залежить", – сказав український дипломат.

За його словами, "ситуація на 100% стала значно складнішою".

"Це реально велика проблема для нашої зовнішньої політики зараз", – зазначив Клімкін.

Він вважає, що США "точно не здадуть" Україну.

"Але що мене реально тривожить – що буде обговорення через нашу голову, будуть якісь рамкові умови, які потім, на жаль, нам покажуть. І в результаті... Нас ніхто не здасть, але можуть поставити на паузу в певних дуже важливих речах – як військова допомога, безпекова угода тощо. Оце мене тривожить", – пояснив Клімкін.

Контекст:
  • Зустріч Байдена і Путіна відбудеться 16 червня в Женеві (Швейцарія).
  • Байден у січні провів телефонні переговори з президентом РФ.
  • Друга розмова двох президентів відбулася 13 квітня на тлі ескалації ситуації на сході України. Байден підкреслив "незмінну підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України", висловив занепокоєність нарощуванням військової присутності Росії на кордоні з Україною і в окупованому Криму, а також запропонував Путіну провести у третій країні зустріч на найвищому рівні "для обговорення всього спектра питань, які стоять перед Сполученими Штатами і Росією".
Добавлено: 28-05-2021, 12:01
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх