Препарат, що може вилікувати рак шкіри, тестують у Великій Британії

У Великій Британії вперше у світі тестують на людях препарат, що може вилікувати рак шкіри — меланому. Інʼєкційні препарати мРНК розробляють індивідуально для кожної людини, вони допомагають імунній системі розпізнати та знищити будь-які залишкові ракові клітини. На британських пацієнтах тестують перший у світі персоналізований ін’єкційний препарат мРНК. Про це написало The Guardian.

Зараз ін'єкцію тестують у третій фазі, друга фаза довела, що вона суттєво знижує ризик рецидиву раку в пацієнтів з меланомою.

На фото один із перших пацієнтів, які випробували на собі нову вакцину, 52-річний Стів Янг, у якого в серпні минулого року вирізали пухлину меланоми зі шкіри голови. Для нього персоналізовано розробили інʼєкцію, яка відповідає унікальній генетичній сигнатурі його пухлини та працює, вказуючи організму виробляти білки або антитіла, що атакують маркери або антигени, виявлені лише на цих ракових клітинах.

Довідка:
Меланома — це злоякісна пухлина, що розвивається з пігментних клітин меланоцитів. Ракова пухлина найчастіше починає розвиватися на шкірі або родимці. 

Фото: The Guardian
здоров'я, медицина, світ
Добавлено: 1-05-2024, 01:11
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх