У Запоріжжі поліція накрила «реабілітаційний центр»

До закладу, під приводом реабілітації, поміщали осіб з нарко- та алкозалежністю, яких примусово утримували та «лікували» за гроші, отримані від родичів. Щомісячна вартість перебування «пацієнта» у закладі становила від чотирьох до семи  тисяч гривень.


Наприкінці квітня, слідчі Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, під оперативним супроводженням співробітників управління міграційної поліції та силової підтримки бійців спецпідрозділу «КОРД», за процесуального керівництва прокуратури області провели низку санкціонованих обшуків з метою викриття незаконної діяльності  «реабілітаційного центру», розташованого в одному з приватних будинків міста Запоріжжя.

Правоохоронці встановили організатора незаконної діяльності. Ним виявився місцевий мешканець, який безпосередньо контролював діяльність угруповання, розподіляв ролі між його учасниками. Так одні члени «центру реабілітації» застосовували фізичну силу у разі опору «пацієнта», інші шукали клієнтів через рекламні оголошення у мережі Інтернет, спілкувались з родичами залежних осіб.

Керівник закладу орендував приватний двоповерховий будинок на  території Дніпровського району Запоріжжя і облаштував його гратами на вікнах, металевими замками на дверях та паркані. Здійснювалась цілодобова охорона приміщення.

Крім того, «пацієнтів» залучали до господарських робіт на будівництві та дачних ділянках. Грошові кошти зароблені за виконану роботу переходили до організатора та розподілялися між членами угруповання.

Під час ряд санкціонованих обшуків  у вказаному закладі та за місцем проживання зловмисників правоохоронці вилучили документацію на осіб, які проходили «реабілітацію», комп’ютерну техніку, банківські розрахункові картки, а також інші докази протиправної діяльності.

«У так званому реабілітаційному центру перебувало 14 осіб, мешканці Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей, їх утримували проти власної волі в ізоляції та в антисанітарних умовах, без належного медичного обстеження, застосовуючи психологічне та фізичне насильство. Керівник не мав жодних дозвільних документів на зайняття такою діяльністю. Вартість перебування одного «пацієнта» складала від чотирьох до семи тисяч гривень на місяць», - повідомив начальник Управління міграційної поліції Андрій Довбня.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні, передбаченому ч. 3 ст.146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини)  Кримінального кодексу України триває. Вживаються невідкладні слідчі та оперативно-пошукові заходи щодо встановлення усіх осіб, які причетні до злочинної діяльності. Санкція статті передбачає від п’яти до десяти років позбавлення волі.
Добавлено: 5-05-2021, 12:10
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх