У Запоріжжі знизять тариф на тепло для бізнесу та абонплату для населення

З 1 грудня у Запоріжжі планують знизити тарифи на тепло для комерційних підприємств, організацій. Також планується зменшити абонентську плату на тепло та гарячу воду для населення, яка розпочала діяти з 1 листопада цього року.

Про це повідомляється на сайті Запорізької міської ради.

На сьогодні у Запоріжжі всі будинки підключені до тепла. У той же час залишаються проблеми з окремими стояками опалення. Однак 94% заявок щодо проблем з опаленням вже опрацьовані. Робота щодо інших продовжується.

В мерії нагадали, що ринкова вартість природного газу в Україні залишається високою. Однак це не вплине на вартість опалення для населення та бюджетних організацій. Адже для них вартість природного газу зафіксована. Відповідно для населення 7420 гривень, а для бюджетних організацій 16700 гривень за тисячу кубометрів.

Протягом опалювального сезону концерн «Міські теплові мережі» планує щомісячно пропонувати для затвердження економічно обґрунтований тариф на постачання теплової енергії. Він змінюватиметься у залежності від змін складових тарифу – вартості природного газу, електроенергії, розміру заробітної плати. Однак фактично для населення та бюджетних організацій тариф підвищуватись не буде.

Зокрема 23 листопада відповідне рішення було прийняте на засіданні виконавчого комітету міської ради. Тариф на тепло для комерційних установ, організацій з 1 грудня було встановлено на рівні 7080 гривень за гігакалорію. Його було визначено з урахуванням ціни природного газу на рівні 37 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Однак нещодавно концерн «Міські теплові мережі» отримав нову ціну на природний газ на грудень. Вона становитиме 29 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Це дозволить переглянути тариф на тепло для комерційного сектору. Він становитиме 5900 гривень за гігакалорію.

- Необхідно активно попрацювати та прийняти у робочому порядку відповідне рішення виконавчого комітету міської ради. Це потрібно для того, щоб воно вступило у силу вже з 1 грудня. У результаті з 1 грудня для комерційної сфери у Запоріжжі діятиме тариф не 7080, а 5900 гривень за гігакалорію, - заявив Анатолій Куртєв, секретар міської ради.

Окрім цього розглядаються варіанти зниження абонентської плати на тепло та гарячу воду для населення. Планується, що її буде знижено на 30-50% від варіанту, який спочатку запропонував концерн «Міські теплові мережі». Секретар міської ради Анатолій Куртєв доручив вже сьогодні розглянути це питання на окремій нараді за участю депутатів профільних комісій міської ради та надати відповідні доручення концерну «Міські теплові мережі».
Добавлено: 30-11-2021, 07:00
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх