Міноборони перевіряє "Іскру" через повідомлення про зупинення роботи

Міністерство оборони та "Укроборонпром" виступили із спільною заявою, в якій анонсували службову перевірку щодо ситуації навколо зупинки роботи стратегічно важливого казенного підприємства НВК "Іскра".

"Міністерство оборони України не відмовлялося від продукції "Іскра". Наразі існує затримка з виконанням одного із контрактів на замовлення Міноборони, всі обставини якої і покликана встановити перевірка", - заявили в міністерстві.

Раніше інформагентство ОПК повідомило, що розробник та виробник наземної радіолокаційної техніки НВК "Іскра", який входить до державного концерну "Укроборонпром", припиняє роботу.

Згідно з повідомленням, причиною зупинки стала відмова Міноборони від усіх замовлень, у тому числі на два дуже вагомі вироби, які створювалися на користь Збройних сил України. Також припиняються та дослідно-конструкторські роботи.

За останні чотири роки "Іскра" створила зразків нової техніки вдвічі більше, ніж за всі попередні роки Незалежності. При цьому 90% замовлень припадає на Міноборони, зазначає видання Defense Express.

«У грудні 2021 року Міністерство оборони здійснило оплату КП «НВК «Іскра» у розмірі понад 51 млн грн за двома успішно виконуваними контрактами. Разом з тим, у серпні – жовтні 2021 року за одним із контрактів підприємство вкотре не виконало зобов'язання вчасно, внаслідок чого виникла дебіторська заборгованість у розмірі понад 58 млн. грн. Відповідно до чинного законодавства, за таких умов Міноборони не може здійснювати подальшого авансування робіт», - зазначили в оборонному відомстві.

Добавлено: 13-01-2022, 16:00
0

Похожие публикацииДобавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Наверх