"Зараз війна йде не тільки за територію, а за нашу історію та культуру": у Запоріжжі презентували виставку архітектурних пам'яток регіону

Фото: Panoptikon

Вчора, 13 червня, у Запоріжжі відкрили виставку художніх робіт місцевого краєзнавця Костянтина Антонця під назвою "Архітектура Запорізького краю. Історія, яку маємо зберегти". Журналісти "Panoptikon" відвідали мистецький захід та поспілкувалися з його організаторами.

Так, експозиція виставки складає 130 акварельних замальовок, які створювались впродовж 2014-2021 років. Загалом у творчому здобутку митця налічується близько 650 робіт.

Автор ще на початку 2000-х почав мандрувати рідним краєм, закарбовуючи відомі та забуті куточки міст і сіл Запорізької області. Відвідував він також і сусідні регіони.

"Зараз війна йде не тільки за територію, а за нашу історію та культуру": у Запоріжжі презентували виставку архітектурних пам'яток регіону

Кількість відвіданих автором населених пунктів. Фото: Panoptikon

"Спочатку я мандрував один, потім брав рідну неньку – Ніну Григорівну. Аж згодом зустрів друзів краєзнавців, з якими ми відвідали разом вже майже 200 населених пунктів. Кожне село чи містечко нашого краю виявилось багатим на свої архітектурні та природні пам'ятки: старовинні будинки і парові млини, вітряки і паркани, кам'яні аркові мости, ставки, водоспади і мальовничі долини", - розповів Костянтин Антонець.

Більшість робіт стосується тих населених пунктів, які наразі опинились на окупованій території регіону. Зазначається, що деякі з архітектурних об'єктів, що зображені на картинах, зазнали руйнувань, або знаходяться під загрозою знищення.

Зокрема, одним із таких є музей-заповідник "Садиба Попова" в окупованій Василівці, який був пошкоджений внаслідок обстрілів та розграбований російськими окупантами у квітні цього року.


Музей-заповідник "Садиба Попова". Фото: Panoptikon

"Зараз війна йде не тільки за територію, а за нашу історію та культуру. На жаль, "Садиба Попова" вже 1 рік та три місяці перебуває в окупації. Ще наприкінці 2021 року ми почали досліджувати народи, які населяли Запорізький край, їх культури, вірування та традиції, - зазначила директорка музею-заповідника та одна з організаторок виставки Анна Головко.

За словами автора виставки, фактична історія кожного населеного пункту дуже стерта, але потроху з'являються відомості, які треба буквально "по клаптиках" збирати, що у підсумку дає змогу описати його частину історії. Два роки тому за результатами своїх подорожей він розпочав написання краєзнавчих статей.


Фото: Panoptikon

Відвідати персональну виставку архітектурних пам'яток регіону та подивитись на іншу частину робіт запоріжці мають змогу у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці за адресою: пр. Соборний, 142. Виставка триватиме до 16 липня.
Анастасія Чобліна
Добавлено: 14-06-2023, 10:40
1

Похожие публикации


Комментарии (1)

avatar
0
#1 Clara
https://google.cat/url?q=https://rssmag.ir/news/%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%
D8%AA-%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%8
6%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D9%84%D9%87-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%
8C-2/

Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх