Запорізька мерія у суді оскаржує "сміттєву" угоду лікарні з перевізником

Сьогодні, 1 серпня, в обласному Господарському суді відбулося підготовче засідання щодо розгляду позовної заяви Запорізької міської ради про визнання недійсним договору на вивіз сміття між 10 міською лікарнею та фірмою "Гранік".

Про це повідомляє Panoptikon.

За матеріалами справи, договір на вивіз побутових відходів між екотехнологічною фірмою та медзакладом був укладений у квітні 2023-го року. Після цього від компанії "Вельтум-Запоріжжя" до міськради надійшов лист щодо "невиконання рішень, затверджених органами місцевої влади".

Мова йде про рішення виконкому у 2019 році, згідно з яким саме компанію "Вельтум-Запоріжжя" на основі конкурсу визнано єдиним надавачем послуг з вивозу побутових відходів. Його прийняли відповідно до нового закону "Про відходи".

Як зазначає представник Запорізької міськради в суді Андрій Михайловський, у зв'язку з цим рішенням договір між компанією "Гранік" та 10 міською лікарнею має бути визнано недійсним. Фірма "Вельтум-Запоріжжя", відповідно, повністю підтримує позовну заяву.

Проте "Гранік" у відповідь на позов наголошує, що договір відповідає вимогам чинного законодавства та укладений згідно з Господарським та Цивільним Кодексами України й Закону України "Про публічні закупівлі".

«Якщо "Вельтум-Запоріжжя" здобув перемогу в конкурсі, він не має права нікому відмовити у наданні цих послуг. Однак законодавець не заборонив будь-яким іншим особам, які надають аналогічні послуги в місті Запоріжжя, укладати такі договори», - зазначив адвокат компанії "Гранік" Дмитро Харламов.

Представники від міської лікарні на засідання не з’явились. Однак відомо, що у своєму відзиві на позов лікарня відповіла, що виходить з принципів конкуренції та економії бюджетних коштів. Якщо порівняти актуальні тарифи "Вельтума" та "Граніка", то різниця становитиме майже 14 тисяч на користь тарифів другого.

Варто зауважити, що Запорізька міська рада не є стороною в даному договорі, й свою причетність обґрунтовує тим, що "має право здійснювати загальний нагляд за своїми розпорядженнями". Водночас "Гранік" називає такі дії прямим втручанням міськради в господарську діяльність.

Наступне слухання по справі заплановане на 14 серпня в обласному Господарському суді.
Добавлено: 1-08-2023, 17:10
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх