Гепатит А на Запоріжжі: спалах не зафіксовано, з початку року зареєстровано 7 випадків

Випадків гепатиту А, пов'язаних зі спалахом захворювання у Вінницькій області, у регіоні не зафіксовано.Під час брифінгу в офіційному медіацентрі при ЗОВА Головний державний санітарний лікар Запорізької області Тарас Тищенко запевнив, що в Запорізькій області не зафіксовано спалаху захворювання на гепатит А.

За 10 місяців в регіоні зафіксовано всього 7 поодиноких випадків захворювання на гепатит А, епідемії не спостерігається, ситуація спокійна.

Що відомо про гепатит А


Вірусний гепатит А – гостре захворювання, спричинене вірусом гепатиту А, що вражає печінку. Вірус гепатиту А дуже стійкий і може зберігатися тривалий час у зовнішньому середовищі. Так, у воді вірус може зберігатися від 3 до 10 місяців, у стільці – до 30 діб, у побуті у сухому середовищі при кімнатній температурі – протягом тижня. Вірус гепатиту А вмирає через 5 хвилин кип'ятіння.

Хворіють на гепатит А лише люди. Джерелом збудника інфекції може бути лише хвора людина. Інкубаційний період, тобто від потрапляння вірусу в організм людини і до появи перших проявів захворювання, становить у середньому 14-28 днів, але може бути до 50 днів.
Добавлено: 6-11-2023, 21:33
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх