На ТОТ Запорізької області окупаційна влада рф заборонила Українську Греко-Католицьку Церкву

Російська окупаційна влада видала «розпорядження» про заборону на окупованій території Запорізької області діяльності Української Греко-Католицької Церкви, а також організацій, які займаються соціальним служінням.

Про це повідомляє Паноптикон з посиланням на Департамент інформації УГКЦ. «Розпорядження» т. зв. голови окупаційної військово-цивільної адміністрації Запорізької області колаборанта євгена балицького опубліковане на його офіційному сайті.

Варто зауважити, що про це стало відомо сьогодні, хоч документ датований 26 грудня 2022 року.

Заборону діяльності Української Греко-Католицької Церкви на окупованій території Запорізької області окупанти безпідставно агрументують нібито зберіганням «вибухових речовин і вогнепальної зброї на території культових споруб і допоміжних приміщень», а також тим, що діяльність УГКЦ здійснюється «з порушенням законодавства про релігійні та громадські організації російської федерації», а саме через «участь парафіян у масових заворушеннях та антиросійських мітингах у березні—квітні 2022 року», «розповсюдження літератури із закликами до порушення територіальної цілісності російської федерації», «активну участь громад УГКЦ на території Запорізької області в діяльності екстремістських організацій і пропаганді неонацистських ідей» тощо.

Окрім заборони діяльності УГКЦ, російська окупаційна влада розпорядилася:

- передати рухоме та нерухоме майно і земельні ділянки Церкви в розпорядження окупаційної військово-цивільної адміністрації Запорізької області;

- розірвати договори оренди приміщень і земельних ділянок, які раніше уклала Українська Греко-Католицька Церква з місцевими органами влади в Запорізькій області;

- не проводити реєстрацію релігійної громади «Українська Греко-Католицька Церква» в окупаційних органах влади Запорізької області;

- заборонити особам, які обіймали в УГКЦ керівні й адміністративні посади, реєстрацію громадських і релігійних організацій на окупованій території Запорізької області.

Крім Української Греко-Католицької Церкви, у «розпорядженні» окупаційної влади рф ідеться про заборону діяльності й інших організацій, зокрема тих, які займаються соціальним служінням та гуманітарною підтримкою населення на окупованих і деокупованих територіях: «Ордену Лицарів Колумба» та Благодійного фонду «Карітас»: «Caritas Canada», «Caritas USA», «Caritas Polska», «Caritas Chech Republic», «Карітас-Донецьк» і «Карітас-Мелітополь».

Контроль за виконанням цього «розпорядження» т. зв. губернатор балицький поклав на свого заступника з безпеки.

В Українській Греко-Католицькій Церкві закликають міжнародні організації зробити все можливе, щоб забезпечити дотримання релігійної свободи на окупованій території України.

Якщо Ви ще не підписані на наш новий Telegram-канал, скоріше переходьте за посиланням - Паноптикон
Добавлено: 7-12-2023, 23:35
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх