Претенденти на посаду очільника Запорізької дирекції "Укрпошти" проходять співбесіди по Скайпу

Опубликовано: 17.11.2016, 11:10

Директор "Укрпошти" Ігор Смілянський розповів про новий формат роботи підприємства та як поштовики шукають нових директорів.

Ви вже кілька місяців керуєте державним підприємством Укрпоштою. Що вже за цей час вдалося змінити?

В «Укрпошті» шалений темп роботи, щодня це невпинний марафон навипередки з часом. Проте, можливість докорінно змінити кволу та застарілу Укрпошту на сучасне прибуткове підприємство надає наснаги. Проте, безперечно є речі, які розчаровують. Наприклад, ми з'ясували, що сьогодні, у другому десятилітті ХХІ століття, в Укрпошти комп'ютеризовані всього 21 % відділень. І навіть в тих відділеннях, де є комп'ютери, їх вік в середньому становиться понад 5 років. Середній вік автотранспорту – 14 років. Тобто ще за кілька років всі ці комп’ютери та вантажні автомобілі потрібно буде просто списати за давністю років. І такий сумний стан речей, на жаль, спостерігається в підприємстві за більшістю напрямків.

І що з цим робити?

Наводити лад, позбавлятися від корупційних схем, запроваджувати ефективні механізми роботи, створювати дієві стимули для мотивації співробітників, визначати пріоритети - де вкладати гроші у першу чергу, а де інвестиції ще можуть почекати. І, звичайно ж, шукати кошти, за рахунок яких ці інвестиції здійснювати. За нашими оцінками, лише аби досягти того рівня матеріального забезпечення, який мають наші конкуренти, нам потрібно понад 300 млн доларів. Це – надзвичайно велика сума для нашого підприємства. Але ми маємо розуміння, як її “нашкребти”.

Що конкретно ви вже встигли зробити за час роботи?

1 листопада почався відлік п'ятого місяця моєї роботи на цій посаді. За ці чотири місяці ми з командою виконали велику роботу над тим, щоб розібратися в глибині і хитросплетіннях проблем Укрпошти, перекрити корупційні схеми і скласти план дій на майбутнє.

Як я вже казав, за нашими оцінками, між "ми маємо" і "ми хочемо" лежить кілька років напруженої роботи, і більше 300 млн доларів інвестицій. Нам потрібно комп'ютеризувати більше 9 тис відділень, повністю оновити автопарк компанії (3 600 авто, третина з яких вже не на ходу), перебудувати логістичну інфраструктуру і т. д.

Найближчим часом ми завершимо формувати нашу 5-річну стратегію розвитку, яка включає п'ятирічну фінансову модель Укрпошти, презентуємо її суспільству і акціонеру. Я абсолютно переконаний, що реалізація цієї моделі дозволить вже в недалекому майбутньому створити з Укрпошти ефективну компанію, за яку кожен громадянин, як кінцевий бенефіціар Укрпошти, буде відчувати гордість.

Зазвичай нові керівники приводять в компанії свої кадри. Ви ж вирішили змінити не лише центральне, але й регіональне керівництво. Не боїтеся, що така кількість нових людей просто не зможе швидко розібратися з тим, як працює “Укрпошта”?

Моя мета - не привести нових людей, а привести найсильніших людей до роботи в Укрпошті. Десь це можуть бути її нинішні співробітники - і я цьому дуже радий. А десь наразі ми бачимо проблеми з кваліфікацією команди на місцях. І ось для того, аби не було ніякого суб’єктивізму, на кшталт “подобається - не подобається”, ми зараз оголосили відкриті відбори на посади регіональних керівників або кадровий резерв, у яких можуть взяти участь (і я сподіваюся, що візьмуть участь) як нинішні керівники дирекцій, так і зовнішні кандидати. У ході заслуховування та перевірки всіх кандидатів, ми зможемо виявити дійсно найпотужніших, які зможуть допомогти Укрпошті якнайшвидше вийти на новий рівень якості та ефективності роботи.

То чи може так статися що під час відбору, що нинішній регіональний директор виявиться найкращим кандидатом?

Звичайно. Якщо він - справді сильний фахівець, має свіжі ідеї, має найкращий план розвитку бізнесу Укрпошти в конкретному регіоні, то ця людина безперечно обійме цю посаду. Але б ми хотіли побачити і нові обличчя молодих та амбіційних управлінців, бо для таких людей в Укрпошті завжди відкриті двері.

В яких регіонах вже відбулися зміни керівників?

Перший відкритий відбір ми провели в Кіровоградській дирекції. 17 лютого відбудеться заслуховування кандидатів для формування кадрового резерву Львівської дирекції. Також ми оголосили початок відбору у кадровий резерв Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Чернігівської, Полтавської, Харківської, Сумської, Черкаської та Вінницької регіональних дирекцій. Для нас дуже важливо, щоб відбір був відкритим і успішним. Ми віримо, що це надихне потенційних кандидатів для участі у відборах в інших регіонах, де ми зараз вже шукаємо нових директорів.

Які обов’язки виконуватиме новий директор?

Директор має займатися виключно розвитком бізнес-процесів, продажем та розвитком послуг, залученням нових клієнтів та досягненням певних операційних і фінансових показників. Основний пріоритет – це новий рівень роботи з клієнтами-юридичними особами та нова якість обслуговування клієнтів у відділеннях Укрпошти.

Яким чином проходить відбір?

Ми оголосили про вакансії вже у низці дирекцій і тепер чекаємо, поки потенційні кандидати підтвердять своє бажання брати участь у конкурсі, нададуть усі необхідні документи та презентують своє бачення розвитку поштово-логістичних послуг у регіоні. Потім тестуємо кандидатів за допомогою опитувальника, щоб визначити, наскільки відповідально та чесно вони будуть ставитися до обов’язків. Протягом цих двох етапів відбираємо людей, які найбільше нам підходять, і на третьому етапі – співбесіда.

В Запорізькій дирекції 11 листопада закінчився прийом документів кандидатів, зараз проводимо інтерв’ю по скайпу, ті хто проходить цей етап, відправляємо на онлайн тестування. За результатами кількох етапів і особистого прослуховування комісія з відбору визначить переможця, якого буде номіновано на призначення на позицію директора Запорізької дирекції.

Тільки мабуть лінивий не писав про високі зарплати топ-менеджменту компанії, у тому числі про вашу. Чи такі самі зарплати отримуватимуть нові регіональні директори?

Я добре розумію невдоволення тих, хто сьогодні заробляє мало і моє завдання - зробити так, аби вся компанія була прибутковою і ми могли платити кожному своєму співробітникові значно більше. Але для цього потрібно бути послідовними і не займатися популізмом. Для того, аби побудувати успішну компанію, потрібен великий обсяг знань та значний досвід у багатьох галузях. Якісні знання коштують дорого, набуття досвіду потребує багато часу. Саме тому якісні фахівці в жодній галузі не коштують мало. Саме так звані “дешеві” керівники, які були в Укрпошті протягом 25 років, в результаті призвели компанію до тієї кризи, яку маємо в ній зараз, коли лише 20% відділень комп’ютеризовано, третина автопарку вже не спроможна їздити, а в решти термін використання закінчиться у наступні 5 років.

З іншого боку, цими знаннями і тим, що нові керівники Укрпошти мають високі зарплати, ми не зацікавлені у корупції і активно боремося з нею зсередини. Лише за чотири місяці моїй команді вдалося заощадити на закупівлях 50 млн грн. Думаю, ще 80 млн грн ми заробимо за рахунок підвищення ефективності торгівлі. Ми просто не погоджуємося годувати корупціонерів у компанії. І лише завдяки цим кільком крокам ми вже повернули Укрпошті більше, ніж вся нова команда коштує на рік. Щодо зарплати майбутніх регіональних керівників – вона буде ринковою та привабливою для професіоналів, але, по-перше, це питання переговорів, а по-друге, це комерційна таємниця.

На цьому тижні Укрпошта відкриває Експортну школу і починає зі Львова. Розкажіть про цю ініціативу?

Це правда. 17 листопада ми виходимо з новою, вкрай важливою не лише для нас, та, я впевнений, для всієї країни, ініціативою щодо створення Школи експорту (E-EXPORT SCHOOL). Стартує ця школа у Львові. Навчання в цій школі буде відкритим для будь-яких представників малого і середнього бізнесу, це буде насичений кількагодинний інтенсив з експертами ринку, презентації робочих інструментів для запуску експорту в e-commerce форматі (тобто торгівля через інтернет), обговорення юридичних, фінансових та логістичних операційних деталей. Багато клієнтів Укрпошти вже сьогодні успішно доставляють свої товари в будь-який точку світу і ми готові допомогти новим клієнтам вийти на зовнішні ринки.

 

Чи коректно казати, що Укрпошта вважає торгівлю через інтернет перспективним напрямком для себе?

Безумовно. Український ринок електронної комерції у 2015 році склав приблизно 1,6 млрд доларів, але потенційно може бути набагато більшим. Більшість громадян купують товари в звичайних магазинах. Водночас, в світі все активніше розвивається напрям, коли ви можете зайти в Інтернет, відкрити веб-сайт магазину чи навіть якогось маленького виробника, обрати собі сукню, яка вам до вподоби, вибрати по опису розмір, оплатити банківською карткою, а поштова компанія вам її привезе. Якщо ж ви приміряли цю сукню і вона вам не сподобалася, то поштовий оператор відправить її назад, до виробника чи магазина. В Україні ця тенденція потроху вже також набирає обертів, але поки вона дійшла лише до найбільших міст. Ми ж вважаємо, що саме Укрпошта, з її величезною мережею відділень, може доставити товари до будь-якої точки країни.

 

Ви вважаєте що така послуга користуватиметься популярністю в пересічного українця? Адже імпортований товар завжди дорожчий.

Мова - далеко не лише про імпорт. Ми переконані, що величезний потенціал є у внутрішньої торгівлі онлайн. Наприклад, коли десь під Івано-Франківськом невеличкий виробник хусток буде продавати свої товари через інтернет, а ви зможете купувати їх тут, у Запоріжжі. Доставляти ж цей товар вам буде якраз Укрпошта, адже мало в кого є така розгалужена мережа відділень і така кількість листонош, як у нас.

Ми віримо, що в жодної іншої компанії чи організації, окрім нас, не має таких можливостей для того, аби допомогти дрібним виробникам та покупцям знайти один одного. І ми також вважаємо, що українським виробникам також є вже дуже багато чого запропонувати іноземним покупцям, для чого і створюємо нашу Школу експорту.

Новости по теме:
Кого українці хочуть "обрати" новим прем'єром?
Запорожский облсовет назначил руководителей КП (Перечень)
Новыми директорами КП стали помощник Марченко и депутат Запорожского горсовета от "Батьквищины"
Запорожский облсовет уволил 10 руководителей КП
Жителям Запорожской области предлагают правовую помощь по скайпу
Новый "главный полицейский" Запорожской области: кто он?

Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

23.01.2020, 09:39
Житель Запорожья с ножом набросился на собутыльника
23.01.2020, 09:19
Президент наградил запорожцев в честь Дня Соборности
23.01.2020, 08:58
У жительницы Запорожской области дома нашли наркотиков на 40 тысяч грн.
23.01.2020, 08:38
Житель Запорожской области с ножом набросился на полицейского, приехавшего разбираться в семейном конфликте
23.01.2020, 08:18
Штормовое предупреждение: В Запорожье и области сильный ветер и гололедица
23.01.2020, 07:57
Запорожская чиновница вымогала 20 тысяч грн. за бесплатную услугу

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире