Хто в Україні взагалі не отримає пенсію: нові вимоги

В Україні пенсійний вік підвищать для жінок з 1 квітня. Якщо зараз вони можуть виходити на заслужений відпочинок (якщо вистачає стажу) в 59,5 років, то через кілька місяців доведеться працювати на півроку більше. Крім того, з 2022 зміняться вимоги щодо стажу.

В Україні зовсім без пенсії залишаться ті, хто не заробив 15 років стажу. При цьому з 2022 року на пенсію в 60 років зможуть виходити тільки ті, хто має 29 років стажу, а в 63 роки – від 19 до 29 років. Решті доведеться або працювати до 65 років, або взагалі залишатися без виплати від держави.

Про це йдеться в законі про "Обов'язковому загальнодержавне пенсійне страхування". Вимоги до пенсії в 65 років мінятися не будуть, а ось щоб вийти на заслужений відпочинок вчасно, потрібно подбати про офіційне працевлаштування. Вже зараз ви можете оцінити, чи зможете вийти на пенсію вчасно.

Для цього порахуйте, в якому вам році виповниться 60 років і скільки стажу у вас буде до цього моменту. У цьому році потрібно 28 років, в наступному – 29 років. Вимоги будуть рости щорічно на 12 місяців, поки не досягнуть позначки в 35 років стажу.

Якщо пенсії не вистачає, потрібно або офіційно працевлаштуватися, або ж накопичити кошти, щоб доплатити, або ж працювати ще кілька років після 60-ти. Також варто відзначити, що в більшості країн Європи загальний пенсійний вік вже підвищили, в Україні ж, незважаючи на поради МВФ, його не переглядають.

Раніше на пенсію можуть виходити багатодітні матері або батьки, ті, хто має 40 років стажу, а також окремі категорії робітників (на шкідливих роботах).

Як раніше повідомляв , в Україні в квітні пенсійний вік підвищать для жінок. Вони будуть працювати не до 59,5, а до 60 років.

  • в 60 років на пенсію виходитимуть ті, у кого є 29 і більше років стажу;
  • в 63 роки виходитимуть на пенсію ті, у кого від 19 до 29 років стажу;
  • в 65 років будуть виходити на пенсію ті, у кого від 15 до 19 років стажу.
Варто відзначити, що стаж почали жорстко враховувати тільки з початку 2000-х, до цього трудові книжки могли лежати на непрацюючих підприємствах, а стаж враховувався.

За матеріалами: OBOZREVATEL
Добавлено: 8-02-2021, 09:01
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх