Україна стала першою країною світу, яка прирівняла електронні паспорти до звичайних (ФОТО)

Опубликовано: 31.03.2021, 09:00

 
Україна стала першою країною світу, яка прирівняла електронні паспорти до звичайних. Законопроєкт про електронні паспорти підтримали 302 нардепи під час засідання Верховної Ради 30 березня.
 
Біометричний паспорт і ID-картка в застосунку Дія з 23 серпня 2021 року будуть повними аналогами паперового і пластикового.
 
Документ закріплює на законодавчому рівні терміни «е-паспорт» і «е-паспорт для виїзду за кордон». Цифрові документи формуються безкоштовно за бажанням і можуть пред’являтися на території України для посвідчення особи і підтвердження громадянства (крім випадків перетину кордону, в'їзду і виїзду з тимчасово окупованої території). В електронних паспортах буде інформація про місце проживання і код платника податків.
 
Як пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, тепер достатньо мати з собою телефон з цифровим паспортом для будь-якої життєвої ситуації, в якій потрібен паспорт:
 
 
«Користувачі Дії більше не стикатимуться з ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають. Це не просто важлива подія в історії сучасної України і великий крок до впровадження режиму „без паперу“. Це унікальний світовий кейс, яким можна і треба пишатися».
 
Мінцифра запустила цифрові паспорти в Дії в квітні 2020 року. Зараз ними можуть користуватися близько 20 млн українців — більш ніж 5,5 млн з них мають ID-картку, ще 18 млн — біометричний закордонний паспорт.
 
Зараз цифрові паспорти можна використовувати для отримання державних послуг в центрах надання адміністративних послуг, держустановах, судах, для отримання відправлень на пошті, підтвердження віку в супермаркетах, для касових операцій в банках і при відкритті банківського рахунку онлайн. Також цифровий паспорт дозволяє подорожувати Україною літаком і поїздом, заселятися в готель тощо.
 
 
За словами голови комітету з питань цифрової трансформації Михайла Крячка, ухвалення законопроєкту — перший крок до введення режиму «без паперу» в Україні, коли держоргани не матимуть права вимагати паперові документи, якщо інформація є в реєстрах.
 
Україна почне перехід до режиму «без паперу» у вересні 2021 року.

За матеріалами: НВ

 

Новости по теме:
Уряд Естонії вперше очолила жінка: що відомо про Каллас
Зустріч Зеленського з міністеркой закордонних справ Швеції (ФОТО)
Україна відзначає День Пам'яті людей, які рятували євреїв під час Другої Світової (ФОТО)
Іспанія стала шостою країною у світі, де легалізували евтаназію
Німеччина обіцяє Україні не відключати газ (ВІДЕО)
У Запорізькій області можуть ввести "червоний" рівень епіднебезпеки


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

17.06.2021, 12:07
Абрикосовый листопад и адаптация к изменениям климата
11.06.2021, 16:35
Задержанный на днях казначей «Дубовки» вышел на свободу под залог
11.06.2021, 16:12
Проезжую часть ДнепроГЭСа классифицировали как "неработоспособную"
11.06.2021, 16:09
Викриття корупції навколо запорізького аеропорту вийшло на завершальну стадію
11.06.2021, 15:56
Как изменился состав постоянных депутатских комиссий Запорожского горсовета (ТАБЛИЦА)
11.06.2021, 15:15
В Запорожье горсовет включил в исполком еще 8 человек

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире