«Рабство якесь»: Зеленський пояснив, навіщо жителям ОРДЛО роздають паспорти РФ

Президент вважає, що для багатьох мешканців окупованих територій отримання російського громадянства - вимушений захід.

«Рабство якесь»: Зеленський пояснив, навіщо жителям ОРДЛО роздають паспорти РФ 

Зеленський розповів, як ставиться до мешканців Донбасу з російськими паспортами

Президент Володимир Зеленський засудив дії російських окупантів, які масово роздають жителям ОРДЛО паспорта РФ. У той же час він визнав, що для мирних мешканців оформлення російського громадянства часто є вимушеним заходом, і не завжди їх за це можна засуджувати.

«Ситуації бувають різні... Є вимушені в житті заходи. І ми всі, не пройшовши через такі випробування, не можемо оцінити це до кінця правильно і адекватно. Я вважаю, що в сенсі паспортизації говорити про людей складно. Однозначно оцінювати не можна», - заявив Зеленський в інтерв'ю телеканалу «ДОМ», що транслювалося ввечері 5 серпня.

«Це не поблажливість моя до таких людей. Це моє співчуття», - підкреслив глава держави.

Він закликав українців, котрі радикально засуджують мешканців ОРДЛО з російськими паспортами, походити до цієї проблеми «тверезо і з мудрістю».

«Не можна навіть в інформаційному плані комусь там говорити: «якщо у тебе там такий-то документ, то ти вже не наш»... Головне, що у тебе в душі. Головне, куди ти український паспорт сховав. Там небезпечно. Тому ми так просто від людей не відмовимося», - підкреслив президент.

Інтерв'ю Зеленського

"Якщо ти живеш на території Донбасу, сьогодні тимчасово окупованій, і ти вважаєш, що "наше діло праве, нам - у Росію, ми - росіяни", - велика помилка залишатися жити на Донбасі", - сказав президент в інтерв'ю телеканалу "Дом". Він також заявив, що Україна не залишить жителів ОРДЛО, що перший крок до врегулювання - припинення вогню, а успіх у поверненні Донбасу на 90% залежить від Путіна. Крім цього, Зеленський розповів про поїздку в Донецьк у квітні 2014 року і закликав українців на окупованих територіях потайки святкувати День Незалежності.

Зеленський констатував, що примусова паспортизація населення окупованих територій здійснюється Кремлем, щоб був привід для «захисту громадян РФ», і щоб вони голосували за партію «Єдіная Росія».

«Росія... порушує міжнародне право... Чим ця паспортизація відрізняється від тієї, яка була в Криму? Та нічим. Спочаткуроздаються паспорти Російської Федерації, а потім вони говорять про захист свого населення... Друге - вибори до Держдуми або ще кудись. Вони садять українців з цими паспортами, особливо працівників комунальних підприємств, садочків, шкіл, в автобуси, вивозять, змушують їх голосувати», - пояснив президент.

«Все це рабство якесь», - резюмував він.

У той же час, Зеленський порадив мешканцям ОРДЛО, які хочуть жити під прапором РФ, їхати в Росію.

24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощене надання російського громадянства жителям ОРДЛО. Пізніше він заявив про те, що розглядає можливість надання російського громадянства за спрощеною процедурою не лише мешканцям ОРДЛО, але й усім громадянам України. Указом від 17 липня Путін затвердив спрощений порядок оформлення російського громадянства мешканцям не лише тимчасово окупованої частини українського Донбасу, але й усієї території Донецької і Луганської областей.

3 серпня президент РФ підписав федеральний закон, який спрощує оформлення виду на проживання в Росії всім громадянам України.

В ЄС заявили про те, що надання російських паспортів мешканцям ОРДЛО є ще одним посяганням на суверенітет України з боку Росії. Власники таких паспортів можуть потрапити під санкції і заборону на в'їзд до країн Європи. У США і ЄС також повідомили про наміри не визнавати паспорти РФ, видані громадянам України з ОРДЛО.

Як писало DT.UA, надаючи громадянство, Росія тестує нового президента України Володимира Зеленського, зміцнює свої позиції в Донбасі і готує правові підстави для військового сценарію. Детальніше про плани РФ читайте у статті Сергія Немирича "Три в одному"  в ZN.UA

Хто має нести відповідальність за примусову паспортизацію в Криму і Донбасі? Чи буде Україна оскаржувати її в міжнародних судах? У чому різниця між паспортами РФ і "Л-ДНР"? Читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим, пише ZN,UA
Добавлено: 6-08-2021, 08:16
0

Похожие публикацииДобавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Наверх