Яку частку в українських електростанціях купила держкомпанія з Катару

Опубликовано: 12.04.2021, 13:01

Компанія Nebras Power, яка належить Катару, стала мажоритарним акціонером шести сонячних електростанцій в Україні. НВ Бізнес дізнався яку саме частку отримали катарські інвестори. І які їхні подальші плани в Україні.

Підписання документів між українською і катарською компаніями в Катарі (Фото: nebras-power.com)
 
Державна катарська компанія Nebras Power купила мажоритарну частку в декількох сонячних електростанціях, які в Україні побудувала UDP Renewables Василя Хмельницького і партнерів. Про це йдеться в матеріалі НВ Бізнес.
 
«На першому етапі Nebras Power придбає частку 75% в портфелі з діючих сонячних електростанцій. Операційне управління залишиться за українською стороною», — розповів НВ Бізнес Сергій Євтушенко, керівний партнер UDP Renewables. Катарська сторона виступить в ролі стратегічного інвестора.
 
Угода стосується 6 сонячних електростанцій, яким керують компанії Фрі-Енерджі-Генічеськ, Скіфія-Солар-1, Скіфія-Солар-2, Порт Солар, Терслав і Сан Пауер Первомайськ. Сумарна встановлена потужність станцій — 98,9 МВт.
 
Сторони не розкривають вартість угоди. Відомо, що станом на сьогоднішній день вартість будівництва 1 МВт промислових СЕС становить 600−700 євро. Але 2−3 роки тому, коли ці проекти тільки починалися, вартість обладнання була набагато вище.
 
«Ми не станції будували, ми будували бізнес. Будь-який бізнес, який ми будуємо, може бути проданий в певний час, при певних умовах», — каже Євтушенко. Він уточнює, що запрошення державної компанії з Катару також підвищило безпеку бізнесу.
 
У планах партнерів спільний розвиток вітропарку в Волинській області. Щоб отримати «зелений» тариф, його потрібно здати в експлуатацію до кінця 2022 року. Потужність першої черги вітропарку близько 114 МВт.
 
У UDP Renewables заявляють, що в 2021—2022 році обсяг спільних з Катаром інвестицій в енергетику України може досягти $250 млн.
 
UDP Renewables — інвестиційно-девелоперська компанія в сфері відновлюваної енергетики. розробляє проекти «під ключ». Входить до холдингу UFuture бізнесмена Василя Хмельницького. Міноритарним акціонером і керівним партнером в цьому бізнесі є Сергій Євтушенко. В окремих проектах в ВДЕ є інші співінвестори.
 
Nebras Power — спільне підприємство двох державних компаній Катару. Qatar Electricity and Water Company є власником 60% в статутному капіталі, Qatar Investment Authority належить 40%. Створена в 2014 році для інвестицій в енергетику. Активи компанії оцінюються приблизно в $2 млрд. Встановлена потужність її станцій в 7 країнах — 6,3 ГВт. Тепер до них приєдналася Україна.
 
За матеріалами: НВ

Новости по теме:
Зеленський в Катарі: головна мета поїздки (ФОТО)
Арабская компания купила Укргазпромбанк
SkyUp запускає рейс із Запоріжжя до Ларнаки
Пшонка накупил дорогих автомобилей
Мать Оксаны Макар купила себе квартиру с супердорогим ремонтом и "плазмой"
Климкин выразил надежду на освобождение заключенных Кремля во время ЧМ-2018 (ВИДЕО)


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

08.05.2021, 14:48
В Бердянську до Дня незалежності можуть провести парад з військовими моряками
07.05.2021, 13:52
На Запоріжжі розпочали роботу ще дві групи з протидії домашньому насильству
07.05.2021, 12:59
"Поранення" плавучого крану «Захарій» не вплине на темпи будівництва мостів у Запоріжжі
07.05.2021, 12:51
У Мелітополі оперативники викрили псевдопідприємця, який пропонував псведо-ремонти
07.05.2021, 12:21
У Запорізькому ботсаду у розпалі тюльпановий сезон (ФОТО)
07.05.2021, 11:34
У Запоріжжі відновлюють очне навчання в школах

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире