Кабмін запропонував перейти з газу на біопаливо: чи зможе Україна стати більш незалежною

Опубликовано: 15.04.2021, 10:40

У Кабміні стверджують, що перехід на біопаливо зможе знизити тарифи на опалення до 10%

 
Кабінет міністрів запропонував деякі зміни, які допоможуть надалі знизити тарифи на опалення до 10%. Газ в Україні: Кабмін пропонує перейти на біопаливо. 
 
Крім того, підприємства, які замість газу на виробничих потужностях спалюють виключно дрова (біопаливо), пропонують звільнити від податку на викиди вуглекислого газу. Сайт "Коментарі" поцікавився в експертів, як така пропозиція може вплинути на країну і населення в економічному плані? Чи зможе перехід на біопаливо зробити Україну менш залежною від імпортного газу? 
 
Перехід на біогаз — перспективне рішення  Гендиректор ТОВ "Нафтогазбудінформатика", голова Експертної ради з питань газової промисловості та ринку природного газу Леонід Уніговський закликає розділяти в сенсі ставки на вид палива: дрова й біогаз. 
"Дрова — це тупиковий шлях, — впевнений він, — ось біогаз досить перспективний. Але треба пройти великий шлях: це і новий закон, і податкові рішення, але без скасування, на мою думку, податку на викиди". 
За словами Леоніда Уніговського, якщо прийняти подібний закон, то за 4 роки можна істотно скоротити імпорт газу.  Пропозиція може не "злетіти" 
 
Експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп зазначає, що в нашій країні досить високий потенціал біомаси, щоб замістити інші види палива, насамперед газ.  "Найдоцільніше це робити у промислових котельнях, які обслуговують цілі квартали, надаючи послуги теплопостачання. Але можуть твердопаливні котли використовуватися і приватним домогосподарствами, — зазначає експерт.
 
— Однак такий вид використання біоресурсів не вважається досить практичним. Більш прийнятний спосіб — піроліз, а саме термічний розклад органічних і багатьох неорганічних сполук".  При цьому Андріан Прокіп нагадує, що історія зі стимулюванням переходу на біопаливо, просування твердопаливних котлів у нас вже була.  "У 2014-2015 роках відбувалися відповідні кампанії. Обіцяли, що споживання газу в сфері ЖКГ скоротиться вдвічі, але цього не сталося.
 
Важливо розуміти, що потрібна модернізація системи теплопостачання. Потрібно робити все у комплексі, а не просто просувати ставку на біопаливо загалом та твердопаливні котли зокрема. З огляду на те, що з модернізацією у нас — проблеми, є сумніви, що ця ідея "злетить" і матиме позитивний результат", — резюмує експерт.  Раніше сайт "Коментарі" писав, що Україна і Катар домовилися про співпрацю у сфері сільського господарства. 
 
За матеріалами: Comments.ua

Новости по теме:
ВР: Онлайн-трансляція засідання парламенту
Незапланований візит: Кулеба запропонував НАТО 10 кроків для допомоги Україні (ВІДЕО)
Меркель висловилася про Донбас і транзит газу через Україну
Зеленський анонсував всеукраїнський форум "Україна 30" "А що вас хвилює?"
Міжнародний експерт заявляє, що українська вакцина від COVID-19 унікальна
"Вісім кроків", які вжив уряд щодо тарифів на комуналку (ВІДЕО)


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

08.05.2021, 14:48
В Бердянську до Дня незалежності можуть провести парад з військовими моряками
07.05.2021, 13:52
На Запоріжжі розпочали роботу ще дві групи з протидії домашньому насильству
07.05.2021, 12:59
"Поранення" плавучого крану «Захарій» не вплине на темпи будівництва мостів у Запоріжжі
07.05.2021, 12:51
У Мелітополі оперативники викрили псевдопідприємця, який пропонував псведо-ремонти
07.05.2021, 12:21
У Запорізькому ботсаду у розпалі тюльпановий сезон (ФОТО)
07.05.2021, 11:34
У Запоріжжі відновлюють очне навчання в школах

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире