Журналісти знайшли 4 українців, ймовірно причетних до викрадення Чауса

Опубликовано: 30.04.2021, 16:30

Розслідувачі проаналізували дані 20 громадян України, що опинилися у фокусі уваги слідчих у Молдові

 
Журналісти молдовського RISE Moldova та українського Слідство.інфо дізналися про ще чотирьох українців, які ймовірно причетні до викрадення колишнього українського судді Миколи Чауса у Кишиневі 3 квітня.
 
Журналісти проаналізували дані 20 громадян України, що опинилися у фокусі уваги слідчих у Молдові.
 
Окрім згаданого раніше Едуарда Ставицького, вони виявили ще чотирьох українців, які ймовірно причетні до викрадення Чауса і в’їхали до Молдови за документами на ім’я неіснуючих осіб.
 
Як пишуть розслідувачі, 24 березня, за 10 днів до викрадення судді, через пункт пропуску Тудора з боку Одеської області рейсовим автобусом в’їхали 33-річний Олексій Нечаєв і 36-річний Олексій Сотников, громадяни України.
 
26 березня цим же шляхом на рейсовому автобусі прибули ще двоє українців - 24-річний Андрій Бородінов і 50-річний Сергій Гончар. Згодом правоохоронні органи встановлять, що вони обоє жили в тому самому готелі у Кишиневі у сусідніх номерах, а Гончар розрахувався готівкою за обидві кімнати.
 
3 квітня, через 6 годин після викрадення судді, Нечаєв, Сотников і Бородінов виїхали з Молдови рейсовим автобусом, знову через пункт Тудора.
 
Що стосується Сергія Гончара, то за даними джерел з молдавської прикордонної поліції принаймні до 27 квітня людина з таким ім’ям з Молдови не виїздила.
 
За даними матеріалів молдовського слідства, з якими ознайомились RISE Moldova, під такими іменами ці четверо українців зупинялися в готелях у Кишиневі та орендували авто, у тому числі з GPS-трекером, що дозволяло навіть за деякий час побачити маршрут авто. Завдяки цим даним силовими побачили, що деякі з чотирьох кілька днів поспіль кружляли у районі, де проживав Чаус, у тому числі безпосередньо біля його домівки.
 
Як вважають журналісти після додаткової перевірки, всі четверо найімовірніше приїхали під вигаданими іменами, з «паспортами прикриття», які, як правило, використовуються спецслужбами для спецоперацій.
 
Джерела в українських правоохоронних органах повідомили RISE Moldova, що в українському реєстрі платників податків немає осіб на ім’я Олексій Нечаєв і Олексій Сотников, народжених в дати, які вказані в паспортах, за якими ці двоє перетнули кордон Молдови.
 
Крім того, паспорт Нечаєва є першим закордонним паспортом на ім’я цієї людини. Журналісти додають, що в українських реєстрах немає інформації про орган, який видав посвідчення особи на ім’я Сотникова.
 
Розслідувачі побували за адресами у Києві, де прописані Нечаєв і Сотников, але не знайшли їх.
 
Після перевірки імен Гончара і Бородінова не вдалося ідентифікувати жодної людини з тими ж даними, що були вказані у паспортах, які українці показали на кордоні. Проте з’ясувалося, що посвідчення особи Бородінова було видане за тиждень до прибуття у Молдову.
 
Журналісти пишуть, що знайшли людей, схожих на тих, які подорожували під іменами Нечаєва, Сотникова, Бородінова і Гончара, але їхні реальні імена встановити не вдалося.
 
Раніше у своєму спільному розслідуванні журналісти писали про українця Едуарда Ставицького, реальне ім’я якого, ймовірно - Андрій Куценко, і він приїздив до Молдови у складі іншої групи українців. Розслідувачі вважають, що він може бути пов’язаний з Головним управлінням розвідки Міноборони України.
 
За матеріалами: Главком

Новости по теме:
Чауса вивезли із Молдови в авто посольства України: можливий дипломатичний скандал (ФОТО)
У Молдові затримали одного з підозрюваних у викраденні судді Чауса
Відео викрадення скандального екссудді Чауса в Молдові
Екссуддя Чаус опублікував відео: Перебуваю в безпеці, найближчим часом маю намір з'явитися в Україні (ВIДЕО)
Встановлено причину смерті семирічної дівчинки на Херсонщині (ФОТО+ВІДЕО)
Україна евакуює своїх громадян з Сектору Гази (ВІДЕО)


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

11.06.2021, 16:35
Задержанный на днях казначей «Дубовки» вышел на свободу под залог
11.06.2021, 16:12
Проезжую часть ДнепроГЭСа классифицировали как "неработоспособную"
11.06.2021, 16:09
Викриття корупції навколо запорізького аеропорту вийшло на завершальну стадію
11.06.2021, 15:56
Как изменился состав постоянных депутатских комиссий Запорожского горсовета (ТАБЛИЦА)
11.06.2021, 15:15
В Запорожье горсовет включил в исполком еще 8 человек
11.06.2021, 15:11
Запорожский горсовет обновил постоянные комиссии

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире