Байден і Джонсон підписали «нову Атлантичну хартію»

Опубликовано: 11.06.2021, 12:30

Президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон на зустрічі в британському графстві Корнуолл 10 червня підписали документ про зміцнення співпраці двох країн, який вони назвали «новою Атлантичною хартією».

 
Це порівняння з Атлантичною хартією, підписаною 80 років тому, під час Другої світової війни, британським прем’єром Вінстоном Черчиллем і президентом США Франкліном Рузвельтом.
 
Це порівняння з Атлантичною хартією, підписаною 80 років тому, під час Другої світової війни, британським прем’єром Вінстоном Черчиллем і президентом США Франкліном Рузвельтом. Цей документ, до якого згодом приєдналися інші противники гітлерівської Німеччини, включно з СРСР, був покликаний визначити головні принципи міжнародної політики після перемоги у війні.
 
У «новій Атлантичній хартії» акцентована увага на прихильності США і Британії ідеям демократії, відкритого суспільства, прав людини. У документі йдеться також про необхідність зміцнення міжнародного порядку, заснованого на правилах, і про дотримання принципів суверенітету і територіальної цілісності держав. США і Велика Британія виступили за мирне вирішення конфліктів і при цьому наголосили, що підтримуватимуть своїх союзників по НАТО і що, поки ядерна зброя існує, НАТО залишиться союзом, який має ядерний арсенал. У документі також ідеться про необхідність боротьби зі змінами клімату.
 
Байден і Джонсон провели першу особисту зустріч після вступу президента США на посаду. Британський прем’єр, який раніше схвально відгукувався про колишнього президента США і суперника Байдена Дональда Трампа, назвав зустріч із Байденом «ковтком свіжого повітря». За словами президента США, серед тем, які вони обговорювали з британським прем’єром, була боротьба з пандемією, відновлення глобальної економіки, клімат.
 
11 червня в Британії почнеться саміт «Групи семи». Після цього Байден візьме участь у самітах НАТО і ЄС, а 16 червня зустрінеться з президентом Росії Володимиром Путіним у Женеві.
 
За матеріалами: Радіо Свобода

Новости по теме:
Саміт "Великої сімки": одним з перших на захід приїхав Байден (ФОТО+ВІДЕО)
Борис Джонсон "объявил войну" британскому парламенту (ВИДЕО)
Джонсон в Эстонии подавал британским военным рождественский обед (ФОТО)
Очередной скандал: Борис Джонсон переехал в резиденцию на Даунинг-стрит с любовницей (ВИДЕО)
Джонсон: Великобритания выйдет из ЕС 31 октября без всяких "если" и "но"
Порошенко и Байден проводят совместный брифинг, - онлайн-трансляция


Комментарии

Facebook ()
ВКонтакте

Разделы

НОВОСТИ ЗАПОРОЖЬЯ

23.06.2021, 13:45
Главврач Запорожской инфекционной больницы оспорил в суде свое отстранение
23.06.2021, 09:57
Украина в автомобильном смоге
23.06.2021, 08:10
У Кирилівці ледь не загинув чоловік, що купався у морі: врятували відпочивальники
23.06.2021, 07:40
На запорізькому курорті загубили дитину. Але швидко знайшли
23.06.2021, 07:11
У Запорізькій області створять "активні парки"
23.06.2021, 07:06
У Запоріжжі та області очікуються грози

НОВОСТИ УКРАИНЫ

В мире