Уродженку Дніпропетровщини визнано найкращою легкоатлеткою України

Уродженку селища Меліоративне Вікторію Калюжну визнано найкращою легкоатлеткою України грудня 2021 року, повідомляє Дніпро Регіон.

Участь у голосуванні брали вболівальники, експерти Ради Федерації легкої атлетики України і представники медіа.

Вікторія вже визнавалася найкращою у квітні минулого року. Тоді, відновившись після травми, вона відсвяткувала повернення у великий спорт другим місцем на марафоні у польському Дембно (2:27:05 год), виконавши норматив і здобувши путівку на Олімпійські ігри у Токіо.

Погодні умови в японському Саппоро, де відбувалися олімпійські змагання з марафону, наклали відбиток на виступи й результати спортсменів. Більшість з них не змогла навіть наблизитися до найкращого результату в сезоні, а деяким, серед них — і Вікторії, не вдалося дістатися до фінішу.

Проте спортсменка не склала руки і впевнено перемогла на чемпіонаті України з кросу, що проходив 29-30 жовтня в Ужгороді, ставши єдиною, хто пробіг дистанцію у 8 км з 29 хвилин (28:55 хв), та здобувши путівку на чемпіонат Європи, який відбувся 12 грудня в ірландському Дубліні. Однак через підготовку Вікторії до літнього сезону й, зокрема, до марафону на чемпіонаті Європи з легкої атлетики, що проходитиме 15-21 серпня в Мюнхені, участь у чемпіонаті Європи з кросу в її плани не входила, тож місце в збірній зайняла срібна медалістка національної першості Наталія Легонькова.

Вітаємо Вікторію Калюжну з черговим досягненням і бажаємо їй нових здобутків, постійних успіхів і гучних перемог на спортивному шляху!, — написано в повідомленні.