У Запоріжжіпростились із легендарним ветераном Іваном Залужним

Церемонія прощання із легендарним запорізьким ветераном Іваном Аникійовичем Залужним, який пішов на 104-му році життя, проходила на Алеї героїв в парку Металургів в Запоріжжі.

Про це повідомили в Запорізькій обласній раді.

На прохання дочки Івана Залужного, Галини Іванівни, урочисту церемонію прощання проводили військовослужбовці Національної гвардії України. Молоді армійці з честю тримали в руках нагороди Івана Аникійовича, яких він був удостоєний за свою відвагу і вірність рідній землі.

Присутні вшанували пам'ять про Івана Залужного хвилиною мовчання, представники церкви відслужили панахиду за померлим.

Поховали Івана Аникійовича Залужного на Осипенківському кладовищі.
Довідка:
Легендарний запорізький ветеран пережив Голодомор1932-1933 років. Після закінчення шести класів здобув професію токаря і влаштувався на роботу на завод ім. Енгельса (нинішній кабельний) у Запоріжжі, де в секретному цеху виробляв деталі снарядів. У 1938 році був призваний у 14-й гірсько-стрілецький кавказький полк. Проходив службу на Далекому Сході. З початком війни у складі 355-ого окремого батальйону морської піхоти брав участь у боях за Сталінград. Пройшов не тільки всю війну, а ще й японську кампанію. Дослужився до капітана I рангу. Після війни продовжив службу в армії.

Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, орденом «За мужність» ІІІ ступеня, медалями «Захиснику Вітчизни» та ювілейною медаллю «60 років визволення України від фашистських загарбників», двома орденами Червоного прапора, орденом Червоної зірки, двома орденами Вітчизняної війни II ступеня, медаллю «За бойові заслуги», Почесним знаком комітету ветеранів за активне патріотичне виховання молоді та іншими нагородами.

Його онук Іван Гутник-Залужний у серпні 2014 року героїчно загинув у зоні АТО.
Добавлено: 3-11-2021, 15:48
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх