Климкин выразил надежду на освобождение заключенных Кремля во время ЧМ-2018

По мнению главы МИД, Кремль может использовать освобождение политзаключенных для улучшения международного имиджа. Однако, он констатировал, что рассчитывать на скорое освобождение всех украинских политзаключенных не стоит.

Він констатував, що розраховувати на швидке звільнення всіх українських політв'язнів не варто

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що Кремль під час Чемпіонату світу з футболу, який проводиться в Росії, може погодитися звільнити частину незаконно засуджених українських громадян з метою поліпшення свого міжнародного іміджу.

"Жест можливий, але жест не доброї волі, а в тому, щоб поліпшити імідж Росії під час Чемпіонату. Чемпіонат ми повинні використовувати, але й далі повинні працювати", - заявив очільник українського зовнішньополітичного в інтерв'ю "5 каналу", опублікованому в неділю, 17 червня.

Разом з тим Клімкін констатував, що розраховувати на швидке звільнення всіх українських політв'язнів не варто.

"Ми чудово розуміємо, що найближчими днями та тижнями все одно всіх Росія не випустить, і далі використовуватиме їх як засіб тиску", - пояснив дипломат.


Як повідомлялося, 9 червня президент України Петро Порошенко доручив уповноваженому Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій відвідати українських політв'язнів у РФ й аннексиваному Криму, а також заручників в ОРДЛО.

Того ж дня Порошенко підняв питання звільнення українських громадян в ході телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним. Президенти узгодили відвідування омбудсменами ув'язнених в Україні та Росії.

13 червня Денісова вирушила до РФ, а 15 червня - прибула до Тюменської області, де в колонії "Білий ведмідь" утримують Олега Сенцова. Адміністрація колонії відмовила омбудсменові у зустрічі із засудженим режисером. Пізніше Денисова констатувала, що переговори про відвідини українських політв'язнів зайшли в глухий кут.

Ще на початку квітня українська сторона висловила готовність обміняти 23 громадян Росії, засуджених за злочини проти територіальної цілісності України на українців, яких незаконно утримують в РФ. Однак російська сторона досі не відреагувала на цю пропозицію.

По материалам:  ZN,UA
Добавлено: 18-06-2018, 13:30
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх