Кравчук заявил о блокировке работы ТКГ

Росія "через чорний ганок" зробила все, щоб Тристороння контактна група стала п'ятисторонньої, зазначив Леонід Кравчук.

Російська сторона штучно намагається заблокувати переговорний процес по Донбасу в Тристоронньої контактній групі. При цьому представники сепаратистів намагаються діяти під час засідань як повноцінні учасники. Про це сказав глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук, повідомляє РБК-Україна в четвер, 21 січня.

"Вони роблять все, щоб заблокувати процес. Спочатку штучно прив'язали його до постанови Верховної ради про місцеві вибори, потім до дорожньої карти, яку запропонували в ОРДЛО при узгодженні з Росією", - заявив Кравчук.

Він підкреслив, що російська сторона штучно прив'язує до політичних домовленостей багато процесів, які прямо не пов'язані з гуманітарними питаннями, контрольними пунктами в'їзду-виїзду, обміном полоненими.

"Це робиться штучно, щоб заблокувати процес досягнення миру на Донбасі", - додав глава української делегації в ТКГ.

При цьому Кравчук заявив, що представники ОРДЛО фактично діють на переговорах як учасники ТКГ, хоча є лише запрошеними.

"Таким чином" через чорне ганок ", як говорив пан Райкін, вони зробили все, щоб наша Тристороння контактна група стала п'ятисторонньої", - заявив Кравчук.

В українській делегації в ТКГ вважають, що Росія і далі має намір утримувати ситуацію в поточному стані.

"Вони запрошують на наші засідання кого вважають за потрібне, порушують порядок денний, який пропонує ОБСЄ - пані Хайді Грау, і пропонують політичні експерименти. Скажу відверто, що у мене немає підстави сподіватися на якісь великі досягнення найближчим часом", - додав Кравчук .

За його словами, без нових підходів до врегулювання ситуації на Донбасі неможливо сподіватися на зрушення в мирному процесі. На завтрашній зустрічі радників лідерів "нормандської четвірки" можуть обговорити ці питання в форматі відеоконференції.

"Якщо цього не відбудеться і не буде дана оцінка ситуації, не будуть запропоновані нові підходи до" дорожній карті ", то сподіватися на будь-які зрушення в цьому процесі буде неможливо", - сказав Кравчук.

Раніше стало відомо, що ОБСЄ допустила на засідання ТКГ "громадських радників" сепаратистів. Координатор підгрупи від ОБСЄ П'єр Морель не зміг відповісти на питання української делегації про те, хто ці люди, присутні на засіданні, сказавши, що на переговорах не прийнято піднімати питання статусу учасників.

За матеріалами: Корреспондент.net
Добавлено: 21-01-2021, 16:30
0

Похожие публикации


Добавить комментарий

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Наверх